Psí alergie a jejich druhy

Na alergie trpí nejenom lidé, ale také jejich domácí mazlíčci. A mohou být příčinnou nejrůznějších zdravotních problémů. Alergie jsou záludné v mnoha ohledech. Zejména proto, že jejich příznaky, původ ani druh nemusí být jasné na první pohled. Chovatelé by tak měli být vždy na pozoru.

Druhy alergií a jejich symptomy

Že ve vašem psovi bují alergie, poznáte podle příznaků fyzického i psychického rázu. Nejčastěji se jedná o alergie potravinové, na blechy a na pyl. Jaké znaky tedy máte hledat?

Potravinová alergie

Pokud má pejsek alergii na některou z potravin, nejčastěji se to ukáže na jeho kůži. Zarudnutí, svědění, kopřivka… všechno to jsou velmi nepříjemné příznaky, které zvířátko špatně snáší. Neustále se drbe, postižené místo si vykousává a je nervózní. Kvalita srsti jde také po čase rapidně dolů

Ruku v ruce s potravinovou alergií jdou také nejrůznější záněty, výtoky z očí a žaludeční problémy. Ty mohou vézt ke ztrátě váhy a u štěňat dokonce ke zpomalení růstu.

Alergie na pyl

Jinými slovy také jarní alergie, se projevuje špatnou snášenlivostí venkovního prostředí. Alergeny se mohou vyskytovat v pylech trávy a stromů, v plísních, roztočích nebo parazitech. Tato alergie se projevuje znovu svěděním. A to nejčastěji v oblastech meziprstí, nadprstí, na hlavě, hrudi a břichu. Kůže je v jistých případech zarudlá i na ušních boltcích, nebo se objevuje ekzém v okolí análních žlázek.

Alergie na blechy

Blechy jsou pro psy obecně velkým nepřítelem. Pokud však pes navíc trpí na tohoto parazita alergií, dostávají problémy nový rozměr. Alergeny se vyskytují v bleším kousnutí. Pokud se tak stane, postižené místo silně svědí. Kůže je také suchá až šupinatá. To vede znovu k vykousávání a drbání.

Pokud některý z těchto problému u svého psa zaregistrujete, navštivte naši laboratoř. Výsledek alergologického testu může vašemu mazlíčkovi zkvalitnit život.

Pro více informací navštivte náš web https://www.genomia.cz/.

Related posts

Leave a Comment