Přichází teplo: Jaký si na zahradu pořídit bazén?

Doufejme, že dostatek krásného, teplého a slunečného počasí je před námi a budeme si jej moci pořádně užít. V tomto období lze provádět mnoho venkovních aktivit, z nichž se mezi nejoblíbenější řadí dovádění ve vodě. Pokud si i vy rádi zaplavete či osvěžíte v horkých letních dnech v bazénu, pak rozhodně pouvažujte o jeho koupi. Udělejte radost nejen sobě, ale i dětem, které se v bazénu mohou dostatečně vyřádit. A pravdou je, že děti dnes pohyb potřebují jako sůl.

10340023

Pokud se rozhodnete pro koupi bazénu, je třeba si promyslet, zda pořídíte nadzemní typ či zabudovaný, nebo-li zapuštěný. Obě varianty mají své pro i proti, na než je potřeba nahlížet racionálně. Ohled byste měli brát na to, co od bazénu očekáváte, jak často jej budete využívat, a případně kdo s vámi.

Parametry výběru venkovního bazénu

Venkovní bazény, jež jsou na našem trhu k dostání lze obecně rozdělit na ty nadzemní a zapuštěné. Tyto parametry však nejsou ty jediné, podle kterých je možné se rozhodnout. Dále je potřeba vyřešit také velikost, materiál, tvar a užitečné doplňky. I přesto je nejdříve nutné vybrat variantu nadzemní nebo zabudovanou. A proto se zaměříme na plusy a mínusy jednotlivých řešení. Užitečné informace si můžete přečíst i v tomto článku.

Jaké jsou výhody a nevýhody nadzemních bazénů?

Nadzemní bazény jsou velice oblíbené. Jsou kvalitní a cenově dostupné, takže si jej může dovolit téměř každá rodina. Mezi výhody nadzemních bazénů tedy patří finanční dostupnost, kvalita, dále také prostorová nenáročnost, rychlá montáž, kterou zvládnete bez problémů sami. Nejsou vyžadovány žádné velké terénní úpravy a v případě, že budete chtít bazén přemístit někam jinam, prostě jej jen dáte tam, kam potřebujete. Montáž a demontáž vám zabere v podstatě jen pár minut. Další předností je rozmanitost typů těchto bazénů. Vybírat můžete i z široké nabídky příslušenství, takže si vybere opravdu každý dle svého přání a požadavků. Za nevýhody lze považovat fakt, že na na zimu je potřeba nadzemní bazén uskladnit.

Na našem trhu jsou k dostání nadzemní bazény z laminátových či plechových dílů. Konstrukce může být pevná nebo je tvořena pevnou fólii a horním dílem, který se nafoukne a sloupec vody sám stěny bazénu zvedne do požadované výšky. Pokud vás oslovila tato varianta a líbí se vám tyto bazény – akce, které nabízí příjemné slevy představují možnost, jak nakoupit ještě levněji. Využijte jich i vy!

Jaké jsou výhody a nevýhody zapuštěných bazénů?

Hlavní výhodou zapuštěných bazénů je komfort a atraktivita. Na zimu se jen zazimuje a nemusíte řešit jeho odstranění jako v prvém případě. Rovněž je lze zastřešit a efektivně ohřívat. Cena těchto typů je však mnohem vyšší a v závislosti na velikosti a materiálu se může vyšplhat až ke stovkám tisíc korun. Vysoké náklady jsou vyžadovány i na údržbu. To je rozhodně velká nevýhoda. Montáž musí provést odborná firma. Také je nutné udělat velké terénní úpravy.

Levnější ji sice plast, ale ten může prasknout nebo se poškodit. Zapuštěné bazény se dále vyrábí ze speciálních fólií, plechů a nejluxusnější variantu představují celokeramické bazény.

Každý z vás může dát přednost jiné verzi, přičemž hlavně pořizovací náklady hovoří ve prospěch nadzemních bazénů, jež vám během koupací sezóny poskytnou v podstatě stejnou službu, jako ty zapuštěné.

Related posts