Práce se dřevem

Truhlář dnes již zdaleka není pouhým obyčejným řemeslníkem. Toto povolání je v současné době velice ceněné. Poctivých a šikovných truhlářů není zdaleka tolik, jak si mnozí možná myslí. Dřevo a výrobky z něj nás obklopují v každodenním životě a těžko bychom se bez něj obešli. Tím spíš bychom si měli tohoto povolání vážit. Bohužel ubývá zkušených odborníků a mladí lidé tímto krásným řemeslem pohrdají a radši zamíří na vyhlášenou vysokou školu.

Práce snů

Už naši pradědečkové truhlařinou žili a pro dřevo dýchali. Tomu se říká správná vášeň. Práce se dřevem dokáže být mnohdy těžká dřina a zároveň také příjemná zábava. Člověk, který se živí tímto povoláním, musí mít k tomuto přírodnímu materiálu velice kladný vztah a dále by měl především disponovat vášní pro samotnou výrobu.

Ze dřeva se může vytvořit prakticky cokoliv, díky řezání, hoblování, broušení atd. V moderní době se dřevařská výroba zaměřuje také na ohýbání a frézování. Díky těmto činnostem vznikají pod rukama truhlářů originální designové kousky, které se stávají dominantou nejednoho interiéru.

Výroba nábytku

Současnost umožňuje nakupování v obrovských obchodních centrech s nejrůznějším nábytkem. Nepřeberné množství druhů dřeva, jeho lakování a především nízké ceny, nenápadně lákají zákazníky. Inteligentní jedinec si však pořídí kvalitní masivní nábytek, který vydrží mnohem déle. Ochotný truhlář vždy vyjde vstříc svému zákazníkovi a splní všechny jeho přání.

Moderní trendy

Velmi populárními se v poslední době stávají obyčejné palety. Nabízí nepřeberné množství využití v interiéru i exteriéru. I domácí kutilové z palet zvládnou vyrobit příjemné sezení, stolky, čela postelí nebo i celou postel. Po rozřezání palet je možné jejich využití jako originálních držáků od skleniček po lahve s vínem nebo jako praktické věšáky do chodby. Fantazii se mezi nekladou a každý může najít svoji vášeň pro dřevo.

Related posts

Leave a Comment