Povlečení z mikroplyše se může používat po celý rok, v létě ochladí a v zimě zahřeje

Výběr toho správného povlečení je někdy hodně složitý. Mikroplyš je ale materiálem jednadvacátého století, který má perfektní termoregulační vlastnosti. Zahřeje i během největší zimy, současně je ale mimořádně pohodlné. Tento materiál je vlastně speciálně upravený polyester (dříve silon), dá se využívat s klidem po celý rok a je ideálním třeba i pro alergiky.

Nepotřebujete jej žehlit a nebude ani vytvářet žmolky, jednoduše paráda

Povlečení mikroplyš má ale i dalších pár zajímavých výhod. Například, nevytváří se žmolky, nepouští chlupy a kromě jiného, žehličku klidně nechejte vypnutou nebo ji používejte jen pro oblečení. Jemná struktura, hebká na omak, velice lehká varianta pro každé roční období. Současně je také extrémně hřejivý, v neposlední řadě tento kus bytového textilu extrémně rychle schne. Za hodinku na šňůře bude během letního dne suché, což o jiných druzích ložního prádla, jako je třeba tlusté flanelové, rozhodně říci nahlas nejde. Bonusem je jistě i pestrý výběr různých motivů, takže nikdy nepřijdete zkrátka – ani v ohledu designu.

Noci v zimě bývají trochu chladnější, a i proto mikroplyš určitě oceníme nejen v městských bytech, ale i rodinných domech, kde může být někdy trochu problém s vytápěním. Povlečení z mikroplyše má krátké a současně velmi husté chloupky, což zajišťuje sametovou hebkost. Odolává bakteriím a roztočům, takže pro alergiky představuje doslova dokonalý balzám. Vyperte jej v pračce, klidně i na třicet stupňů a uvidíte, že nebude žádný problém. Je lehké a vzdušné, za pár hodin po vyprání můžete znovu povlékat, co ještě dalšího dodat?

Snad jen to, že při používání povlečení mikroplyš ani nebudete chtít ráno jít do práce, když se nabízí takový komfort…

Related posts

Leave a Comment