Jak odstranit graffiti, aniž by došlo k poškození fasády?

Na všem domě nebo zděném plotu se objevilo graffiti a vy netušíte, jak se ho zbavit? Odstranit agresivní barvu ze spreje není tak jednoduché, jak se na první pohled jeví. Pokud si myslíte, že se nechtěného uměleckého díla zbavíte pouhým přemalováním fasádní barvou, budete zklamaní. Čištění fasády svépomocí není tak snadné a mnohem bezpečnější je spolupráce s profesionály.

Proč si na odstranění graffiti pozvat odborníky?

Odstranění graffiti spočívá v komplexním souboru činností. V praxi samozřejmě záleží na tom, jakou barvu a v jakém rozsahu ji sprejer použil. Na pár „klikiháků“ namalovaných levným sprejem pravděpodobně stačíte sami, ale větší plocha vyšperkovaná kvalitními barvami si žádá zásah někoho zkušenějšího.

Nejenže předejdete riziku, že utratíte spoustu peněz za čistidla bez viditelného výsledku, ale především zajistíte, aby se situace v budoucnu neopakovala. Profesionálové po vyčištění aplikují speciální nátěr, který barvy ze sprejů a další nečistoty nepropustí.

Jaký je postup?

Jak se odstraňují graffiti pod taktovkou odborníků? V prvé řadě kontaktujete vybranou firmu a domluvíte se na příjezdu vyškoleného technika. Ten na místě zanalyzuje rozsah škod, vysvětlí vám pracovní postup a sdělí přibližnou cenu. Zároveň provede ukázkové čištění na menší ploše – na základě toho se budete moct objektivně rozhodnout, zda vám bude úroveň vyčištění vyhovovat.

Chcete-li mít jistotu, že vaše fasáda bude po zásahu technika vypadat opět jako nová, obraťte se na společnost AXIOM REAL, která v oboru odstranění graffiti patří ke špičce. Technici používají moderní německé stroje TORBO na bázi pískování. Jedná se o velmi šetrný a přitom efektivní způsob čištění, používaný i při renovaci historických objektů.

AXIOM REAL zajišťuje komplexní servis včetně aplikace antigraffiti nátěru a pravidelné údržby. Více se dozvíte na www.ars.cz.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

Related posts

Leave a Comment