Nepodceňujte pojištění svého domu!

Domov je to nejdůležitější co máme. Je to základna pro náš odpočinek, soukromí, rodinu i bezpečí. Vždy ale mohou nastat nečekané události, které zasáhnou do naší domácnosti, a je důležité být na takovou situaci dobře připravení. Ušetříte tak nejen za vzniklé škody, ale předejdete i finanční ztrátě v případě vloupání, vlivu počasí nebo neúmyslné chyby souseda. S pojištěním můžete získat náhradu vzniklé škody a alespoň částečný návrat investic. Vyberte si jednu z 3 variant.

Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti by mělo být v dnešní době již samozřejmostí. Nikdy nemůžete vědět, co se může stát a navíc získáte dokonce i pojištění občanské odpovědnosti, což se v mnoha případech vyplácí (více o této pojistce zde). Pojistná částka se v tomto případě navrhuje paušálně podle rozměrů obytné plochy a pojistit se dá nejenom rodinný dům ale například i rekreační stavba. Musíte mít však nemovitost v osobním vlastnictví, kde máte trvalý pobyt a kterou obýváte nejméně 270 dní v roce. Jako bonus pak získáte nonstop asistenční službu zcela zdarma.

Pojištění domácnosti a majetku

Při pojištění domácnosti i majetku se nemusíte bát zlodějů, živlů ani vlastních chyb. Zatímco pojištění nemovitosti pokrývá škody způsobené na nemovitosti jako takové, pojištění majetku a domácnosti se vztahuje na veškeré vybavení a cennosti, které se doma vyskytují. V úvahu se bere také lokalita, kde se tato nemovitost nachází a pojistit si můžete dokonce i domácí zvířata. Výsledná částka se pak proplácí v závislosti na pojistných limitech, které si volíte při samotném sjednávání pojištění. Pojištění majetku je kombinací pojištění nemovitosti a domácnosti. Má nejširší rozsah krytí, a proto je i nejoblíbenější volbou.

Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti můžete získat jako součást jiného pojištění nebo si ho sjednat zvlášť. Vztahuje se na vaši odpovědnost – na škody, které způsobíte vašim neúmyslným přičiněním. Další velkou výhodou je celosvětová platnost a vztahuje se na vás i v případě pobytu v zahraničí. Více se o něm dozvíte v tomto článku.

 

Related posts

Leave a Comment