NEJVĚTŠÍ LETNÍ NEPŘÁTELÉ ČTYŘNOHÝCH MAZLÍČKŮ

Léto se kvapem blíží a s ním i vytoužené prázdniny a dovolená. Pro naše čtyřnohé miláčky se toto období může stát noční můrou. Víte, co jím v tomto období nejvíce hrozí? Může je ohrozit především přehřátí způsobené tropickými teplotami, paraziti, nebo otrava. Pokuste se jim předejít a léto tak zpříjemnit vám i vašim čtyřnohým kamarádům.

Fypryst je obrana proti parazitům

Lidé i zvířata by měli v horkých letních dnech dodržovat pitný režim a nevystavovat sebe ani zvířata dlouhému pobytu na slunci. Může dojít k přehřátí a následné dehydrataci. Zajistěte zvířeti možnost schovat se do stínu během horkého dne a zajistěte jim pravidelný přístup k čerstvé, pitné vodě.

Psi se jako lidé nepotí, proto, aby se nepřehřáli, ochlazují se vyplazeným jazykem spolu se zrychleným dýcháním. Kočky naopak teplo snášejí lépe díky chlazení se olizováním srsti. Při vyšších teplotách omezte dlouhé procházky, kdy jsou chodníky i silnice příliš rozehřáté. Nejvhodnější je vyvenčit psa ráno a navečer, kdy jsou teploty již snesitelnější. Odpoledne se doporučuje psy nechat venku pouze vykonat potřebu. Dlouhým procházkám by se měli vyvarovat především majitelé plemen se zkráceným čenichem, například boxeři, buldoci či mopsi. V žádném případě nenechávejte zvířata zavřená v autě, které se během několika málo minut dokáže rozehřát natolik, že by v něm zvíře mohlo zahynout.

fypryst

Mezi další nástrahy léta patří bohužel i časté otravy. Pro zvířata jsou životunebezpečné látky obsaženy například ve výrobcích pro péči o dům a zahradu (pesticidy, čistící prostředky, apod.). Jedovaté mohou být také některé druhy rostlin, keřů a jejich plodů (například tis či bobule pámelníku, apod.). Zamezte zvířatům možnost pozření a styk s jedy na myši a další škůdce.

Otrava zvířete může mít různou podobu, mezi nejčastější známky otravy patří nadměrné slinění, časté zvracení, silný průjem, třes, nekoordinované pohyby, podrážděnost, ztížené dýchání, nechutenství, krvácení z čenichu, nervové záchvaty, apod. Při pozření jedovatých látek platí, že čím rychleji poskytnete první pomoc, tím lépe. Navštivte veterináře v co nejkratší době od podezření otravy zvířete.

 Další nebezpečí pro zvířata číhá během celého léta na nejrůznějších místech  při procházkách či na zahradě. Řada parazitů, mezi které patří především klíšťata, blechy a všenky, znepříjemňují zvířatům život. Přenáší nebezpečné nemoci a mohou způsobit svědivé a dlouhotrvající kožní problémy. Na trhu je dnes široká nabídka výrobků, které vašeho čtyřnohého kamaráda ochrání před těmito parazity. Vybrat si můžete spreje, obojky i nejmodernější způsob ochrany, kterým je spot-on pipeta Fypryst. Díky pipetě Fypryst jednoduše kápnete obsaženou účinnou látku fipronilum, do jediného místa na kůži mezi lopatkami zvířete. Tato jednoduchá aplikace pak zaručí až dvouměsíční ochranu před parazity. Účinná látka se přes mazové žlázky chlupových kořínků dostává po celém těle a zajišťuje stálé uvolňování na kůži a srst, čímž je zaručeno dlouhodobé působení.

Výrobky Fypryst lze zakoupit v ordinaci veterinárního lékaře, v lékárnách a v obchodech s chovatelskými potřebami. Běžná cena Fypryst pipety Spot on pro psy je od 129 Kč, pro kočky od 119 Kč.

Related posts

Leave a Comment