Nebojte se být IN a pořiďte si designový nábytek

Často o něm slýcháte, vidíte ho v trendy časopisech, a tak trochu si říkáte, že je vlastně skvělý. Ale pak nad tím mávnete rukou a pomyslíte si, že designový nábytek není pro vás. Ale proč? Myslíte si, že je drahý, že se hodí jen do supermoderních interiérů a že je nepraktický? To jste na omylu.

Jak vybírat nábytek, co okouzlí svým designem?

Při koupi nábytku většina z nás koukne na internet, projde se po obchodním domě s nábytkem a vybere prostě to, co je z nabízeného to nejlepší. Tečka. Designový nábytek vám ale už při výběru rozproudí krev a zamotá hlavu. Vždyť kousek, který hledáte vám musí padnout do oka, měl by se vhodně začlenit do interiéru, doplňovat ho, i něčím ozvláštnit.

Je dobré si svůj srdcový kousek dojít vybrat přímo na prodejnu s designovým nábytkem, abyste si ho mohli ozkoušet a zvolit správný tvar, rozměry, materiál i barvu. Rozhodování určitě závisí také na emocích, protože designový nábytek by vás rozhodně neměl nechat chladnými.

Promyšlené do detailu

Designové postele, sedačky, křesla, stolky, komody i doplňky nenesou svůj titul „designové“ jen tak pro nic za nic. Při jejich návrhu si designéři dávají záležet na tom, aby nábytek vypadal nejen originálně, ale aby také plnil určitou funkci požadovanou buď jednotlivcem nebo skupinou lidí. Nejde tedy jen o to, že designové křeslo je křiklavě žluté a má zaoblené tvary – tvůrci tohoto kousku se zamýšleli i nad tím, jak bude pohodlné, jaký materiál pro něj zvolit a na jaké místo se bude nejvíce hodit.

To samé se promítá i do funkčnosti designového nábytku. Jeho účelem není jen zkrášlit interiér, ale také umožnit majiteli funkční využití. Na co by byl skvostná židle, na které by se vám špatně sedělo a která by ve výsledku jen překážela.

Investice, která má svůj význam

Je pravda, že designový nábytek má svoji cenu. Svou hodnotu ale vyvažuje použitím kvalitních materiálů i excelentním zpracováním. Určitě se vám tedy nestane, že sedačka bude mít po pár měsících používání důlky v sedácích nebo že postel začne po týdnu spaní vrzat. Proto si pečlivě vyberte, jaký designový nábytek si zvolíte, protože si ho budete užívat hodně dlouho.

Pár tipů na konec

Při výběru se nemusíte omezovat jen na vybavení obýváku – designový nábytek se hodí jak do domácnosti, tak na zahradu, do kanceláře i do dětského pokojíčku. Nechte se inspirovat designovým nábytkem od světových značek jako je Kartell, Classicon, Infiniti, Vitra, Magis nebo Fatboy. Jejich designový nábytek objevíte například na e-shopu Designpropaganda a pokud se vám nějaký kousek zalíbí, určitě si ho přijďte vyzkoušet přímo do pražského showroomu. Vše si v klidu vyzkoušíte, prohlédnete a osaháte.

Mohlo by vás zajímat:Jak využít barevný designový nábytek v interiéru

Related posts