Nábytek do kanceláře

Kancelářský nábytek zahrnuje kancelářské i jednací židle, pracovní stoly, regály, police a skříně. Možná se vám bude hodit i sedací souprava a konferenční strojek.

Nábytek do kanceláře zahrnuje hlavně kancelářské židle, kdy investujete hlavně do svého zdraví. Nekupujte levné produkty, pokud si nejste jisti, že splňují veškeré ergonomické nároky. Čím je židle nastavitelnější, tím je to pro vás lepší. Vždy záleží na jejím provedení a použitých materiálech. Židle určené pro osoby s vyšší váhou musí disponovat nastavitelnou výškou a posuvným sedákem. Kvůli možnosti posuvu sedáku jsou vždy vhodnější židle než křesla.

Konferenční židle a jednací židle

Konferenční židle nebo jednací židle potřebujete do svých konferenčních sálů a jednacích místností. Mohou mít stolečky, mohou být stohovatelné i skládací. Dnes disponují velkou spoustou vychytávek a záleží jen na vás, jaké židle zrovna potřebujete. K pracovnímu stolu patří kvalitní židle. Pokud na kancelářské židli budete sedět více hodin denně, vybírejte z modelů s nastavitelnou bederní opěrkou, područkami a opěrkou hlavy. Základem kancelářské židle je křížová konstrukce. Cenově dostupnější je plastová, která má ale nižší životnost a nosnost. Pro časté používání vybírejte z odolnějších ocelových nebo hliníkových konstrukcí.

Vsaďte na polohování a nastavení

Důležitou funkcí židle je zejména výškové polohování opěradla. Většinou jej lze polohovat nahoru a dolů, se systémem UP-DOWN a někdy lze nastavit i sklon opěradla. Základní funkcí je také výšková nastavitelnost sedáku. Užitečný je i možný posun sedáku pro nastavení židle podle délky nohou. Pokud daný model tuto funkci nemá automaticky, je možné ji často dokoupit. Houpací mechanismus umožní plynulou změnu úhlu sezení a také opěry zad. Sami si nastavíte, zda se bude houpat ztuha či zlehka. Houpací mechanismus se dá také přikoupit jako náhradní díl.

 

 

Related posts

Leave a Comment