Moderní tapety, které si zamilujete

Řekněte stop věčným dohadům, co dát na stěny ve vašem novém domě, bytě, rekonstruovaných interiérech nebo komerčních prostorách. Moderní tapety na zeď zažívají boom. Už dávno nejde o tapety, které jste vídali (a možná dosud vídáme) ve starších bytech. Ty moderní se pyšní bohatostí vzorů, barev a můžete vybírat i z různých materiálů.

Pro každou místnost něco jiného

Výrobci tapet myslí na to, že různá prostředí vyžadují různý typ tapet, a proto nesázejí jen na klasické papírové tapety. Kromě nich existují i tapety vliesové, vinylové a textilní.

  • Papírové tapety – tvoří stálici ve světe tapet. Přeci jen, mají výhody, které přetrvávají a rozhodně není radno házet je do starého železa. Základ papírových tapet tvoří ražený, mačkaný nebo potištěný papír. V barevných odstínech a motivech se meze nekladou, takže vybrat papírovou tapetu, která bude přesně v odstínu, o kterém sníte není problém. Plusem tapet z papíru je jejich nízká cena, dovolit si je může opravdu každý. Naopak jako mínus musíte počítat s tím, že papírové tapety nejsou příliš odolné, vadí jim voda a snadno se poškrábou. Jejich místo bude spíše v místnostech s menším provozem a nižšími nároky na odolnost tapet. Nebo je využijte v dětských pokojích, které často procházejí proměnami, s tím, jak děti rostou.
  • Vliesové tapety – jsou univerzálním řešením do širokého spektra interiérů. Materiál z netkané textilie je odolný, lehce omyvatelný a nezalekne se ani míst, kde se předpokládá každodenní provoz. Samotnou instalaci vliesových tapet zvládne hravě i laik. Největší výhodou těchto tapet je jejich snadné odstraňování ze zdí – jednoduše je stáhnete i za sucha. Díky tomu můžete bez obtíží měnit vzhled interiéru podle vašich momentálních preferencí.
  • Vinylové tapety – hodí se všude tam, kde hrozí umazání, pocákání vodou a další způsoby znečištění zdi. Vinylová tapeta vyrobená z PVC, s vliesovou nebo papírovou spodní vrstvou, je voděodolná, takže v kuchyni nebo koupelně udělá nejen ozdobu, ale je i velmi praktická. Nemusíte se bát, že vám cákanec vody nebo omáčky zničí celou tapetu – vše jednoduše osušíte a setřete. Vinylová tapeta se nehodí pouze do míst, kde by hrozil stálý kontakt s vodou (např. sprchové kouty). Pro nalepení tapet si raději přizvěte odborníky, protože jde o náročnější práci.
  • Textilní tapety – patří na místa s jistou dávkou luxusu. Ideálně do obýváků, kanceláří nebo ložnic. Jejich vzhled i struktura dávají prostoru dojem bohatosti a výjimečnosti. Jsou navíc tepelným a zvukovým izolátorem. Textilním tapetám vadí vlhko a pohlcují pachy, proto se vyhněte aplikaci na místa s možným výskytem vlhkosti nebo tam, kde se kouří a vaří. Instalaci je dobré svěřit profesionálům, kteří mají s lepením textilních tapet zkušenosti.

Pokud váháte, do jaké místnosti jakou tapetu vybrat, mohl by vám pomoci náš článek Kam vybrat jakou tapetu

Tipy na moderní tapety na zeď

Tapety od The Paper Partnership – jednoduše dokonalé

Nemusíte být bytovým architektem, a přesto s papírovými a vliesovými tapetami od britské společnosti The Paper Partnership vykouzlíte interiér snů. Můžete dekorovat, ladit, vymýšlet a vždy budete mít k dispozici paletu neokoukaných vzorů a decentních barev. Geometrické obrazce, jednoduché linie i bohaté květinové motivy se hodí do moderních interiérů i starších staveb.

Fototapety Komar – buďte výjimeční

S pomocí papírových a vliesových fototapet německé značky Komar se vaše stěny mohou stát oknem do jiné reality. Je jen na vás, jaký motiv zvolíte. Fantastický pohled do zeleného lesa, noční velkoměsto, rozkvetlou náruč třešní nebo východ slunce na pláži? Možné je všechno. Fototapety dají interiéru nový rozměr a s jejich pomocí můžete ovlivnit náladu v jednotlivých místnostech.

Barevné tapety Hohenberger – osobitost, extravagance i decentnost

Až objevíte barevné tapety od německého výrobce Hohenberger, zjistíte, že vaše zdi potřebují rozjasnit. Tyto vliesové tapety rozhodně nejsou nudné, naopak díky motivům a kontrastním barvám budou hrát v interiéru prim a všimne si jich každý. Nebo zvolte decentnější variantu a vykouzlete elegantní prostor, kdy tapeta jen doplní ostatní vybavení místnosti.

Tapety Muraspec – neočekávejte žádnou divočinu

Někdy je lepší držet se při zemi a nepouštět se do výstředností. Přesně touto cestou se vydala společnost Muraspec vyrábějící vinylové tapety spíše jednoduchých vzorů i barev. Pokud hledáte něco usedlejšího, sáhněte právě po těchto tapetách. Zemité barevné tóny interiér příjemně proteplí a nebudou na sebe zbytečně strhávat pozornost.

Pro tapety jedině k odborníkovi

Nespoléhejte na koupi tapet u pochybných prodejců. Zajděte si raději k odborníkovi. Barkotex má mnohaleté zkušenosti jak s prodejem, tak samotnou instalací tapet všeho druhu. Poradí vám s výběrem vhodných tapet a pokud budete potřebovat, rádi se postarají o jejich nalepení.  Pobočky této společnosti naleznete v Praze, Brně a Hradci Králové.

Related posts

Leave a Comment