Lodní kontejnery prodej jako alternativa levného bydlení

Tristní situace na trhu s nemovitostmi postihuje hlavně mladé lidi, kteří v současné době nemají příliš mnoho možností na pořízení vlastního domu nebo bytu. Již postavené nemovitosti jsou předražené, a pokud se bude chtít mladá rodina pustit do výstavby domu na parcele, musí si připravit obrovské množství finančních prostředků. Proto se v poslední době objevil zajímavý koncept, který nabízí výstavbu útulného bydlení z vyřazených lodních kontejnerů.

Pro koho jsou domy z kontejnerů určeny?

Možná byste tomu nevěřili, ale ideálním základním kamenem útulného domu jsou právě lodní kontejnery. Prodej vyřazených kontejnerů je se zvyšujícím se objemem přepravovaného zboží na vzestupu, a proto by neměl být problém sehnat pár vyřazených přepravních jednotek. Domy z kontejnerů jsou určeny hlavně mladým rodinám, které nemohou do svého domova investovat desítky milionů. Tento způsob bydlení však ocení i příznivci ekologie. Výstavbou rodinného domu se lodní kontejner recykluje, což je rozhodně lepší než jej nešetrně likvidovat.

Jak dlouho se dům z kontejnerů staví?

Obrovskou výhodou kontejnerového bydlení je rychlá a snadná výstavba. Nemusíte si totiž lámat hlavu s obvodovými zdmi nebo s konstrukcí střechy. Zjednodušeně řečeno stačí upravené kontejnery poskládat vedle sebe. Lodní kontejnery samozřejmě musí projít potřebnou modifikací, hlavně z hlediska ochrany proti korozi a také v oblasti izolace. Výstavba domu z kontejnerů však zpravidla netrvá déle než 8 týdnů. Tato lhůta se nedá se zděnou stavbou srovnávat.

Je kontejnerové bydlení nákladné?

Hlavní otázkou při zjišťování podrobností ohledně bydlení v kontejnerech je otázka ceny. Konkrétní částka závisí na mnoha faktorech, zejména na velikosti projektované stavby. Prodej lodních kontejnerů nabízí ceny přibližně od 70 tisíc korun českých v závislosti na velikosti a opotřebení. K ceně za jeden kontejner je ale nutné připočíst ještě náklady na nutné úpravy. I tak byste se ale neměli dostat přes částku, za níž byste realizovali stavbu klasického zděného domu.

Hledáte-li výhodnou alternativu vlastního bydlení a máte-li vlastní pozemek, je stavba z vyřazených lodních kontejnerů ideálním, a hlavně levným řešením vlastní domácnosti.

Related posts

Leave a Comment