LED žárovka – moderní nástupce klasiky

Neustále se všude mluví o ekologii a úsporách energie. Všichni řeší, jak nejvhodněji a nejefektivněji  ušetřit energii, aby jí nebylo třeba tolik vyrábět a ulevilo se tak životnímu prostředí. Protože klasické žárovky měly velmi malou účinnost přeměny energie na světlo, hledala se alternativa, která bude úspornější. Klasické žárovky se už několik let nesmí vyrábět, místo nich dnes používáme zářivky, úsporné žárovky nebo LED světelné zdroje. A právě LED žárovky se stávají stále vyhledávanějšími a oblíbenějšími.

Proč svítit LED žárovkami

Důvodů je hned několik, technologie LED je úžasná v tom, že není třeba spotřebovávat energii na žhavení vlákna, základem světelného zdroje jsou světlo emitující diody, kterým nezáleží na tom, zda svítí dlouhodobě nebo jsou často zhasínány a opět rozsvěceny. Jejich životnost je díky tomu velmi dlouhá. Navíc mají minimální spotřebu energie i při poskytování vysokého svítivého výkonu. Moderní LED žárovky mají spotřebu například 5 W, slouží však jako náhrada za 60 W klasickou žárovku, což už je velmi solidní pokrok a úspora energie.

 

LED světelné zdroje se vyrábí v mnoha různých provedeních, samozřejmostí jsou LED žárovky E27 a E14, používají se často také ve vestavných bodovkách, kam potřebujete zpravidla LED žárovky GU10. Velmi často využívané jsou také LED pásky. Ty poskytují ideální osvětlení v kuchyni nad pracovní deskou, v dílně nebo v kterékoli místnosti, kde plní dekorativní úlohu. LED světelné zdroje se vyrábí také v mnoha barevných provedeních. Nejblíž barvě klasické žárovky jsou teplé bílé LED žárovky, studené jsou mnohem více do modra. Pro navození originální atmosféry se používají RGB LED pásky, které dokáží měnit barvu podle vaší nálady. Pokud si přidáte i stmívač, můžete intenzitu světla nastavit přesně podle vaší nálady. Neváhejte a navštivte on-line obchod Levné-LEDžárovky.cz a vyberte si LED žárovky do vašeho bytu či domu za skvělé ceny.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

SEOlaboratoř.cz

eKompetence.cz

StyleMag.cz

Related posts

Leave a Comment