Léčivá síla moře

Napadlo vás někdy, že moře můžete využít pro své zdraví a krásu?

Slaná mořská voda funguje jako balzám na kůži. Hojí staré rány, zjemňuje pleť, odbourává celulitidu a je věčným elixírem mládí. Pokud si dopřejete koupel v jejích vlnách, ulevíte tím kloubům i ztuhlým svalům.

Mořský vzduch

Zhluboka se nadechněte, protože vánek je prosycen mořskou vodou, která zvláčňuje sliznici dýchacích cest. Proto je pobyt u velké louže přínosný hlavně pro obyvatele měst, kde je smog. Přímořský vzduch obsahuje také jód, který podporuje činnost srdce a štítné žlázy.

Písek uleví nohám

Poleháváním na vyhřátém písku si uvolníte svaly a podpoříte vylučování toxinů z těla. Nechcete lenošit? Zkuste se projít po pláži, písek vám krásně promasíruje a zjemní chodidla.

Peeling proti lupům

Mořská voda funguje jako přírodní šampon. Šetrně odstraňuje lupy, mastnotu a špínu. Vlasovou terapii si ale můžete udělat i doma. Jak na to : Hlavu umyjte a ošetřete kondicionérem. Poté do postižených míst pomalu vmasírujte dvě lžíce mořské soli.

Zdravé mořské řasy

Věděli jste, že obsahují patnáctkrát více výživných látek, než zelenina? Existuje několik druhů. Řasy Nori jsou třeba bohaté na bílkoviny a přidávají se do zeleninových pokrmů. Odrůdy Dulse nebo Hijiki si oblíbíte zejména díky vysokému obsahu železa, které posiluje cévy. Můžete je použít do polévek, zeleninových směsí, k masu nebo do oblíbených pomazánek.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

PR-clanky.cz

40plus.cz

Related posts

Leave a Comment