Kyrill, Eberhard, Sabine. Co ještě musí přijít, abyste si kvalitně pojistili domov?

Zdá se, že jsou Češi nepoučitelní. V posledních letech několik orkánů, bouří nebo krupobití napáchalo škody v desítkách miliard, přesto takřka 40 % nemovitostí není pojištěno zcela, další část sice sjednanou pojistku má, není však aktuální. Nemálo si sjednalo pojistku chybně uvedením špatných nebo neaktuálních údajů, případně volbou nesprávného produktu, podmínek nebo pojistné výše. Jaké pojištění vybrat, abyste byli i během mimořádných přírodních událostí v klidu a jištěni dobrou pojišťovnou?

Ochraňte svůj majetek

Až při nějaké nenadálé události nebo přírodní katastrofě se zjistí, jak kvalitní pojištění máte. Tedy, když ho vůbec máte a nepatříte mezi skupinu nepojištěných. Majetkové pojištění chrání nemovitost jako takovou, domácnost, případně si můžete prodloužit záruku u drahých elektrospotřebičů nebo pojistit drahou elektroniku proti poškození a odcizení. Základní jsou však pojištění nemovitosti nebo domácnosti, u kterých často dochází k záměně.

Nemovitost vs. domácnost

Jeden produkt totiž kryje škody napáchané na nemovitosti, tou se rozumí stavební a pevné součásti se stavbou spojené. Naproti tomu pojištění pro domácnosti se týká všeho, co je uvnitř včetně vybavení, nábytku, oblečení, osobních nebo sportovních věcí. Pro větší názornost si představte, že první pojistka kryje v krabici vše, co při jejím otočení nespadne, ta druhá vše, co spadne. Velkou výhodou některých pojistek je komplexní pojištění sjednané pouze na základě výměry v m². Takové pojištění lze sjednat dokonce online a je včetně pojištění odpovědnosti.

Případ prasklé hadičky u myčky

A to se vám bude hodit v případě škod, které nastávají statisticky nejčastěji. Jedná se o vodovodní havárie, u kterých se rok od roku zvyšuje nejen výše škod, ale také četnost. Je to dáno vinou špatných materiálů, ale i nedostatečné kontroly všech přívodních hadiček a trubek. Pojištění odpovědnosti se vám však bude hodit i při dalších potížích, které mohou nastat v běžném životě. Navíc pojištění se vztahuje na všechny členy domácnosti a má dokonce celosvětovou platnost, můžete tak být v klidu i na dovolené.

Related posts

Leave a Comment