Kávovary

Kávovary mají jednoduché ovládání, snadnou údržbu a díky přípravě chutné kávy jsou velmi oblíbené. Kávovary nabízí hned několik výrobců, kteří k nim zároveň nabízejí i kapsle pro přípravu espressa, latté a dalších kávových dobrot.  Kávovary jsou oblíbené zejména ty na kapsle už z toho důvodu, že nemusíte neustále přístroj čistit od nánosů kávy. Existují i pákové kávovary nebo kávovary na překapávanou kávu.

Kávovary mají celou řadu funkcí

Než se do nákupu kávovaru pustíte, promyslete si, zda chcete připravit espresso nebo také latté, horkou čokoládu a další.  Kávovary na kapsle jsou malých rozměrů  a tak nebudou zabírat na vaší kuchyňské lince téměř žádné místo oproti profesionálním přístrojům, které mají kavárny a restaurace.

Kávovary
Kávovary

Vybrat si můžete mnoho provedení a barev, snadno je sladíte s interiérem kuchyně. Především se ale zaměřte na obsah samotných kapslí. Některé obsahují zrnkovou kávu, některé již namletou, podle typu obsahují arabicu nebo robustu, přičemž kvalitnější je 100% arabica. Také mohou obsahovat sušené mléko nebo ve formě tekuté smetany. Tyto faktory pak ovlivňují jaká bude výsledná chuť připravené kávy.

Kávovary podle výrobce

Kávovar nejkupovanějším přístrojem na přípravu kávy. V kapslích je obsaženo sušené mléko se specifickou chutí, ale její pravidelné pití vás omrzí. Připravit si můžete i ledovou kávu, čokoládu a čaj. Stroj se sám nevypne musíte u něj po celou dobu přípravy stát.

Kávovary a jejich přednosti

Kávovar je nejlepším přístrojem na kávu, který můžete zakoupit. Chuť kávy se rovná prvotřídní kávě z kavárny. Kávu si lze připravit malou i velkou, lze si v nádržce uchovat čerstvé mléko. Chcete-li skutečně  kvalitní přístroj, je potřeba si připlatit. Možnost přípravy více typů nápojů vás bude bavit.

Specialisté na kávu – Nápojová Ambulance 

 

Related posts

Leave a Comment