Jak vybrat psací stůl pro homeoffice?

Žádná domácí kancelář se neobejde bez robustního a prostorného stolu. Využijte našeho odborného průvodce nákupem a vyberte si ten pravý pro vás.

Dispozice vašeho domova má velký vliv na to, jaké psací stoly jsou vhodnou variantou. Rohový stůl nabízí dostatek prostoru, ale pro menší dům nebo pronajaté ubytování možná budete muset vtěsnat přenosný stůl na kolečkách nebo stojan na notebook, který můžete opřít o kuchyňský stůl.


Podle čeho vybírat stůl?

1. Velikost

Rozhodněte se pro největší domácí psací stůl, který se pohodlně vejde do vašeho prostoru, protože pracovní plochy není nikdy dost. Kromě toho, že si před nákupem online zaznamenáte zřetelnější rozměry vašeho pokoje a rozměry stolu, zkontrolujte, zda se pod něj vejde stávající kancelářská židle, kterou používáte. Průměrná výška pracovního stolu  v domácí kanceláři je přibližně 73-76 cm. 

2. Vaše zdraví

Podporuje stůl zdravé držení těla? Pracovat z domova za stolem celé hodiny v nepřirozené poloze je špatné pro vaše záda. Upravte si prostor na pracovním stole a můžete předejít svalovému napětí a bolestem zad. Upravte si židli tak, aby byla vaše spodní část zad správně podepřená, kolena by měla být o něco níže než kyčle. Vaše zápěstí a předloktí by měly být rovné a v úrovni podlahy. Vaše obrazovka by měla být na délku paže před vámi a horní část obrazovky by měla být na úrovni očí nebo mírně pod úrovní očí. 

3. Úložný prostor

Pokud vaše kompaktní domácí kancelář nemá místo pro další úložiště, zvažte stůl s vestavěnými zásuvkami. Chcete-li přidat úložný prostor ke stolu, který již vlastníte, kupte si stojan na monitor s vestavěnými zásuvkami. Papír a úložné koše můžete také zastrčit pod stojan na notebook.

Z jakého materiálu vybrat stůl?

4. Materiál

Většina psacích stolů, které vypadají jako dřevěné, je vyrobena z laminované dřevotřískové desky nebo MDF – nebo někdy dřevěného rámu s MDF zásuvkami a deskou.  MDF je obecně poměrně pevná, cenově dostupná a v mnoha povrchových úpravách. Má velmi hladký povrch, což znamená, že jej můžete natřít jinou barvou, pokud se rozhodnete vymalovat svou domácí kancelář.

Za stůl s dýhou z pravého dřeva nebo stůl z masivního dřeva zaplatíte podstatně více.  Kovové stoly se často vyrábějí s ocelovým rámem, s kováním z mosazi nebo mědi. Jsou také ohnivzdorné a vodotěsné, ale dejte si pozor na drsné hrany, které by mohly poškrábat dřevěné podlahy.

5. Možnost manipulace

Dá se stůl snadno přemisťovat? Jednou za čas se vám může líbit nový pohled nebo se za slunečného dne rozhodnete pracovat blíže k oknu. Pokud ano, hledejte psací stůl s kolečky (a brzdou!). Kovové stoly se snáze rozebírají a zase skládají. Dalším bonusem je, pokud je stůl polohovací a můžete měnit jeho výšku.


Related posts

Leave a Comment