Jak umýt kuchyňské prkénko? Je na něm více bakterií než na záchodovém!

V kuchyni se bez něj nedá obejít. Kuchyňské prkénko má na sobě i přes četnost používání a mytí o 200% více bakterii než to záchodové a ty vám pak dokáží pěkně znepříjemnit život.

Zjistěte, jak správně umýt kuchyňské prkénko a nedat tak bakteriím, způsobující průjmová a infekční onemocnění, žádnou šanci.

Ocet dezinfikuje

Aby bylo krájení na prkénku bezpečné a bez rizika onemocnění, používejte kromě běžného mycího prostředku také ocet, respektive hadřík namočený do octa, kterým prkénko po každém umytí přetřete.

Peroxid zabije všechny bakterie!

Peroxid vodíku funguje jako dokonalý zabiják bakterií a je tedy ideálním pomocníkem pro odstranění ‘’nechtěných potvůrek’’ z dřevěného povrchu po krájení kuřete či jiného masa. Stačí přetřít papírovou utěrkou namočenou v peroxidu a nechat chvilku působit. Pak důkladně omýt čistou vodou.

Nežádoucí pachy? Vyřešeno

Krájecí plocha do sebe vtahuje také pachy z potravin, kterých se nejde zbavit klasickým umytím. Posypte celou plochu prkénka jedlou sodou a pak postříkejte bílým octem, nechte pěnit a bublat po dobu 12 minut, poté opláchněte studenou vodou.

Tip! Po nakrájení cibule, česneku, rybě nebo masu přetřete prkénko rozkrojeným citronem.

Čistá kuchyně a špinavá prkénka na krájení – to nejde dohromady!

Před nedávnem jste využili služby úklid Praha, a tak vaše kuchyně září čistotou a leskem? V tom případě uznáte sami, že prkénko s červenou skvrnou od krájení červené papriky vzhled čistoty celé kuchyně kazí.

Pro ‘’jako nový’’ vzhled krájecího prkénka použijte sůl.

Nejdříve prkénko omyjte vodou a saponátem, pak otřete hadříkem namočeným v soli. Pro starší skvrny vyrobte pastu z citronové šťávy a soli a tou pak prkénko vydrhněte. Ve výsledku bude opět zářit jako nové!

V jakém stavu je vaše krájecí prkénko?

Related posts