Efektivní výběr nábytku do domácnosti

Při velkých rekonstrukcích nebo stahování máme ideální možnost kompletně změnit a přetvořit podle našich představ a potřeb zařízení naší domácnosti.

Pokud se nás to týká, možná by nám pomohl malý „průvodce“ těmito změnami.

Kdo má největší slovo při zařizování kuchyně?

Pokud je naše rodina složená z více členů, je fajn, když se na proměnách bydlení realizují všichni. To však zcela neplatí o kuchyni! Nejsilnější slovo při její úpravách a rekonstrukcích by měl mít člověk, který v ní vaří.

Tato osoba nejlépe ví, kolik úložného prostoru je třeba na potraviny pro její n-člennou rodinu, kolik místa zabírají hrnce, nádoby, jiné předměty a zařízení. Zvolí nejvhodnější barvu kachliček (aby bylo co nejméně vidět cákance) a nejlepší barvu pracovní desky, na které bude co nejméně vidět rýhy z krájení nožem – pokud se někdo opováží na ní krájet.

Při celkovém vzhledu kuchyňské linky je fajn vzít v úvahu každý dobrý nápad. Vhodné je také zvážit zda bude kuchyň dělaná na míru. Případně nás mohou zaujmout provedení hotových kuchyní z obchodů s nábytkem a možnosti kombinování jejich komponentů.

Obývák dle vlastního stylu.

V posledních letech se nám podsouvá trend minimalistického stylu – tedy mít v obýváku co nejméně nábytku. Pamatujme, že základem je pohodlná sedačka/gauč, která splňuje všechny – námi zvolené – kritéria (rozkladateľnosť, velký počet míst k sezení, kožené provedení …).

Ostatní si ale přizpůsobme podle sebe! Vůbec nemusíme brát ohled na aktuální trendy. Je tolik možností v provedení obývacích stěn – ať již zmíněný minimalistický styl, moderní, rustikální, vintage, venkovský a mnoho dalších. Náš obývák můžeme doplnit i o umělecké dílo či knihovnu, čímž jeho styl zvýrazníme ještě více.

A co ostatní pokoje?

Během zařizování dětských pokojů je vhodné spolupracovat s našimi dětmi a odhadnout správnou míru jejich podílení se na výběru nábytku. Nezapomínejme, že děti budou růst a s jejich věkem bude nutné přizpůsobovat i nábytek v jejich pokoji. Právě proto se nevyplácí investovat spoustu peněz do drahých dětských postýlek.

Nepovšimnuta by neměla zůstat ani naše ložnice. Dekorovat ji do příjemných uklidňujících barev nebylo nikdy jednodušší. Gro ložnice však tvoří postel. Na jejím výběru bychom si mohli dát záležet. Mysleme na to, že je to investice do kvalitního spánku na několik let dopředu.

Ideální stav je tehdy, když naše postel ladí se zbytkem nábytku. Ušetřit čas od dolaďování si můžeme výběrem jednotné ložnicové sestavy.

Při výběru dbejme také na dostatečně velký úložný prostor, abychom se do budoucna vyhnuli dalšímu dokoupení nových nábytku.

Related posts

Leave a Comment