Co vše zohledněte při výběru kuchyňského dřezu

Možná si říkáte – budeme mít myčku, na dřezu až tak nezáleží. To je ale veliký omyl. I v případě, že máte myčku nádobí, je kuchyňský dřez bezesporu jednou z nejnamáhanějších částí vaší kuchyně. Co vše je dobré zohlednit při jeho výběru, aby vám skutečně dobře sloužil?

Správná velikost

Ta pravá velikost dřezu je hned o třech různých parametrech. Ten první je jednoznačně velikost mycí vaničky. I přesto, že máte v domácnosti myčku, bude se vám dřez hodit. Určitě se najde nádobí, které do myčky nedáte a potřebujete ho někde umýt. Typickým příkladem může být plech do trouby. Ve dřezu menších rozměrů se vám bude mýt opravdu špatně. Proto dřez a jeho velikost nepodceňujte!

Druhým rozměrem, který si dobře pohlídejte je hloubka dřezu. Zejména pokud jste vyšší postavy, může se vám snadno stát, že se u dřezu budete nepříjemně hrbit, a to i v případě, že máte vyvýšenou kuchyňskou linku. Velmi nepohodlné to pro vás bude při mytí většího množství ovoce a zeleniny, ale i při omývání drobného nádobí. 

Posledním důležitým parametrem je velikost odkladové plochy. Pokud to rozměr vaší kuchyně dovolí, zbytečně nešetřete centimetry. Odkladovou plochu můžete také zvětšit vestavěným okapem ve dřezu, který využijete na odkapávání omytého ovoce a zeleniny. 

Materiál zárukou úspěchu

Že kuchyňský dřez může být z různých materiálů, o tom není pochyb. Pojďme se podívat na čtyři, které vás zaručeně nezklamou. Jedním z vůbec nejoblíbenějších v současné chvíli je granit. Granit je materiál ze směsi kamene, pojících látek a barviva. A právě kvůli barvivu jsou velmi oblíbené. Vybírat si totiž můžete z nespočtu barevných provedení a svůj dřez tak lehce sladíte s celým designem kuchyně. Granit je velmi odolný materiál, který jen tak nepoškrábete. Nemusíte se proto bát ani tmavých variant. Stejně tak u tektonitu, který má obdobné vlastnosti. 

Nerezové dřezy jsou asi nejzastoupenější dřezy v českých kuchyních. Jejich velkou devizou je nízká pořizovací cena a obrovský výběr různých typů. Na druhou stranu se připravte na to, že na tomto materiálu je vše vidět a udržet tento dřez pěkný na pohled vám dá poměrně hodně práce. 

Dřezy z kamene jsou na tom směrem k údržbě podstatně lépe. Stejně tak je tomu s jejich designem. Vybírat si můžete z velkého množství barev a provedení. V případě, že si necháváte z kamene dělat kuchyňskou desku, pak uvažujte přesně o této variantě ve stejné barvě. Monochromatické řešení je teď velmi trendy a vypadá stylově! Dřezy jsou velmi odolné a prakticky nepoškrábatelné. Jejich nevýhodou je snad jen vyšší pořizovací cena. 

Related posts

Leave a Comment