Co jsou nerezové dřezy?

Lidově se jim říká prostě zkráceně dřezy nerezové, ale abychom byli přesní, tak základem pro výrobu je nerezová ocel. Asi je netřeba představovat příliš zevrubně, neboť patří k časem prověřeným stálicím v našich domácnostech. Nahradily totiž dříve používané materiály, třeba dřezy smaltované, které se rozhodně nemohly chlubit zvláštní trvanlivostí a zpravidla se obratem odřely a oprýskaly.

dřezy

Jaké vlastnosti mají tyto kuchyňské dřezy?

Kuchyňské dřezy z nerezu hygienické a snadno se udržují. Stejně jako u dřezů granitových si i tady ovšem budete muset dávat pozor na to, co kupujete. Proč? Důvod se jmenuje koroze. Nerezová ocel může zkorodovat? To je divné, ne? Nikoli, vzhledem k tomu, že výsledný kov je tvořen slitinou několika dalších. Tomuto postupu přidávání dalších příměsí se říká tzv. legování. Pokud není výsledek dostatečně homogenní, a navíc vnější vlivy naruší ochranou vrchní vrstvu, tzv. pasivní, koroze je na světě. Druhým kritériem je pak tloušťka materiálu.

Uspokojí i ty, jimž záleží na estetice, pořídit si je můžete třeba i v úpravě matné. I když nutno podotknout, že se i tak nevyhnete tomu, že jej budete muset otírat, pozor si dejte na různé prohlubně, v nichž může nečistota s oblibou ulpívat. Do jisté míry jejich nákup pocítí i váš rodinný rozpočet, jelikož nákup toho nejlevnějšího by se vám mohl velmi vymstít, takže bude zapotřebí si nachystat vyšší obnos.

 Jak se v nabídce dřezů do kuchyně orientovat?

Rádi byste mezi dřezy do kuchyně vybrali ten nejlepší a stále tápete? Jak máte jako naprostý laik zjistit složení materiálu? Klíčem je najít si svého důvěryhodného prodejce, který vám nabídne výhradně kvalitní sortiment. Ten poznáte samozřejmě nejsnáze podle ohlasů těch, kteří si produkty už koupili před vámi. Reference spokojených uživatelů jsou zkrátka tou nejvyšší metou. Ty si na výrobek v podobě líbivých, leč nekonkrétních frází nenapíšete. Proto se obraťte na trendo.cz.

Related posts