Co byste měli vědět o PVC podlaze (než si ji pořídíte)?

Vybíráte podlahu a vaše volba padla na moderní vinyl neboli PVC? Není divu, v posledních letech jde o jednu z nejprodávanějších podlahových krytin. Jaké má vlastnosti a co je o ní dobré vědět?

Vinyl, nebo PVC?

Jaký je rozdíl mezi podlahou z PVC a vinylovou podlahou? V podstatě žádný – jedno je synonymum pro druhé. Dva názvy se využívají proto, že v minulosti byla PVC podlaha k mání pouze v rolích. Když se na trh dostala krytina v podobě dílců, výrobci ji odlišili pomocí jiného názvu. Materiál, ze kterého se role a dílce vyrábí, je však téměř identický.

Měkký i tvrdý

Při výrobě vinylu se používají směsi etylenů a přírodních solí. Zároveň se přidávají změkčovadla, a to v různém množství. Díky tomu lze vyrobit krytinu měkčenou (prodává se v rolích) i tvrzenou (dílce).

Věrná napodobenina různých materiálů

PVC podlaha může napodobit takřka jakýkoliv materiál. Technologie digitálního tisku umožňuje povrch opatřit libovolným potiskem – dekorem. V případě trojrozměrného tisku je možné na povrch vyhotovit plastický vzor, který se následně utvrdí ochranným nátěrem a několika nášlapnými vrstvami. Bez ohledu na to, zda se vám líbí dřevo, korek, kámen, nebo dlažba, si přijdete na své. V posledních letech jsou velmi populární také tzv. ošoupané dekory.

Výhody PVC podlahy v kostce

Hledáte podlahovou krytinu, která vás nezklame ani v souvislosti s podlahovým vytápěním? Právě jste ji našli, neboť PVC podlahy směle konkurují dlažbě. Tím však výčet výhod teprve začíná.

Jedná se o zdravotně nezávadný, dostatečně tvrdý a zároveň pružný materiál, kterému nevadí ani vlhké prostředí. Údržba je rychlá a obejde se bez speciálních čisticích prostředků.

Obecně jde o velmi odolné a cenově dostupné řešení. Hodí se i do míst, která vyžadují velmi odolnou podlahovou krytinu – tam nachází uplatnění především zátěžové PVC podlahy.

Related posts

Leave a Comment