Chcete udržet váš trávník zdravý a zelený?

Zelený trávník patří k nejlepší vizitce každého dobrého zahradníka. Každý si na něm zakládá. Udržet trávník zelený v těchto parných vedrech však není nic lehkého. I když jej budete pravidelně zalévat, ostré slunce jej bude doslova pálit. Existuje však technika, která může trávníku pomoci, aby i v létě vypadal více než dobře. 

Proč si půjčit zahradní techniku?

Zahradní technika zrovna nepatří mezi nejlevnější položky nákupních košíků, navíc se použije jen párkrát do roka. Proto se koupě některé techniky nevyplatí. Vy ji však stále můžete použít, a to díky specializovaným společnostem. Ty se zabývají pronájmem zahradní techniky, kdy si můžete pronajmout například aerifikátor. Nenechte se zaskočit vysokou vratnou zálohou a denní sazbou za zapůjčení, protože se tento přístroj řadí k těm nejdražším v celém portfoliu.

Proč provádět aerifikaci? 

Půjčovna zahradních strojů disponuje veškerou potřebnou technikou pro tuto činnost. Aerifikace je proces, jehož hlavním cílem je zlepšení příjmu vzduchu a vody u vegetačního substrátu. Tím dochází k regeneraci trávníku, jeho kořenové soustavy a nadzemní části. Aerifikace vyjadřuje doslova provzdušnění. Měli byste ji dělat nejméně dvakrát do roka. Provádí se plnými nebo dutými hroty do hloubky 5 až 8 centimetrů.

Co budete k aerifikaci potřebovat?

K aerifikaci budete pochopitelně potřebovat aerifikátor, pískovačku a zapravovací síť. Díky pískovačce rozprostřete rovnoměrně písek či granulát, můžete si nastavit mocnost vrstvy, díky čemuž budete daný materiál distribuovat skutečně rovnoměrně. Aerifikace trávníku si však vyžaduje i zapravovací síť, která je velice vhodná právě pro zapravení písku. Je šetrná k travnímu drnu, a navíc se s ní velice snadno manipuluje.

Jestliže chcete mít krásně zelený trávník, musíte se o něj perfektně starat. Nezapomeňte na provádění aerifikace, která by měla zajistit rovnoměrný příjem živin a vody pro každý drn.

Related posts

Leave a Comment