Celulózová izolace, nebo minerální? Vysvětlíme vám rozdíly

Ať už se chystáte rekonstruovat starší domek, vilu, nebo se pouštíte do novostavby, určitě přemýšlíte, jakým způsobem budovu izolovat. Izolace je důležitá kvůli následnému snížení nákladů za energie a vyhřívání i pro možné získání dotací na zateplení. Proto by vaše úvahy nad tématem čím izolovat měly mít i nadčasový přesah. Není třeba zateplovat pro vás samotné, ideální by byl stav, kdy izolace a celá budova zůstanou v perfektním stavu pro generace vašich dětí a vnoučat. Na trhu je k dispozici mnoho typů izolací, my vám však vysvětlíme pojmy celulózová izolace a minerální izolování.

 

Zkombinujte oba druhy izolací

Oby typy izolací se hodí jak do renovovaných domků, historických budov, tak pro novostavby i stavění ekologicky nezávadných ekodomků. Ekodomky jsou šetrné k životnímu prostředí, ale i pro vaši peněženku. Snížení nákladů za otop a energie je podstatnou součástí všech budov, které obýváme, neboť náklady na bydlení v současné době přesahují polovinu našich příjmů. Izolace, zateplení, zřízení šetrného vytápění a ohřevu vody jsou nejdůležitějšími činiteli, jež nám pomůžou vynakládané částky za bydlení snižovat.

Celulózová izolace pochází ze severoamerického kontinentu, kde se s úspěchem využívá již od sedmdesátých let 20. století. Tepelně akustická izolace se vyrábí na bázi celulózových vláken a známe ji pod názvem Climatizer Plus. Na materiál se poskytuje záruka dvaceti let, což by mělo být dostatečným vodítkem, proč si pořídit právě jej. Vaše děti vás za tento krok pochválí. Minerální izolace je materiálem vzniklým zpracováním minerálních vláken do granulátu s hydrofobním povrchem. Této izolaci se říká foukaná, neboť se aplikuje foukáním do těžce přístupných míst. Oba typy tedy můžete podle potřeby kombinovat.

Related posts

Leave a Comment