S automatickým kotle na pevná paliva už svou domácnost nikdy nepřetopíte

Kotle na pevná paliva patří ke stále oblíbenějším způsobům vytápění rodinných domů. Jejich široká nabídka se snadno přizpůsobí každému požadavku. Stejně dobře tak seženete velké kotle umožňující automatické odpopelnění či ovládání přes internet stejně jako opravdu malé modely pro miniaturní kotelny s kompaktním a prostorově nenáročným půdorysem. A právě do poslední kategorie patří novinka kotel H815-A od společnosti OPOP s.r.o.

Na velké úspory často nejsme připraveni

Automatické kotle na uhlí od OPOP v modelech H824-A, H835-A a H845-A a nově i H815-A bez problémů splňují přísná kritéria ekodesignu i emisní třídy, takže na ně lze čerpat oblíbené Kotlíkové dotace. A právě ty nás často donutí se hlouběji zamyslet nad funkcí a hlavně dimenzováním nové kotelny. Nezbytné úpravy nutné k dosažení dotace, kam obvykle patří např. výměna oken nebo zateplení zdí (na něž je možno získat další dotace) totiž podstatně zvyšují tepelný komfort v domácnost a staré, velmi výkonné kotle, v ní už pak nemají místo. Stará poučka o nutnosti naddimenzování výkonu totiž u nejmodernější otopné techniky rozhodně neplatí. Naopak, tento přístup je spíše ke škodě, protože nás nutí neustále kotel „dusit“, čímž se snižuje efektivita spalování a paradoxně zvyšuje spotřeba paliva, o vyšších emisích ani nemluvě.

Staré kotle na uhlí s ručním přikládáním navíc téměř nedovolovaly regulovat potřebný výkon, takže celou domácnost sice „vyfairovaly“ během několika minut, ale ranní cesta do kotelny byla neodmyslitelně spojena s tlustými ponožkami a teplým županem.

Nejnovější trendy myslí i na uživatele s malou kotelnou

Odborníci ze společnosti OPOP s.r.o. vám pomohou vybrat ten nejvhodnější kotel právě pro vaši domácnost, s důrazem na jeho maximálně efektivní výkon a co nejpohodlnější ovládání a obsluhu.

Vytápění uhlím totiž může být téměř stejné komfortní jako vytápění plynem, zároveň je ale o několik řádů levnější. Je to způsobeno především nízkým odběrem paliva automatických kotlů na uhlí, který jde ruku v ruce s vysokou účinností. Například nejčerstvější benjamínek z rodiny automatických kotlů na uhlí OPOP H815-A se může pochlubit účinností až 93%.

Jeho kompaktní půdorys nenáročný na místo projde i dveřmi menšími než 60 cm! V žádném místě totiž jeho šířka nepřesahuje 454 mm a výška pak 969 mm! Uhlím tedy mohou pohodlně vytápět i domácnosti, u kterých to doposud kvůli příliš malé nebo dokonce zcela chybějící kotelně nebylo možné.

Automatické kotle na uhlí si sami dávkují optimální množství paliva pro vytápění díky ekvitermnímu řízení na základě venkovní teploty. A pořídíte-li si navíc i příslušenství pro automatické čištění a odpopelnění, zredukují se vaše návštěvy kotelny jen na 2-3 dny v týdnu, kdy pouze doplníte spotřebované palivo.

Moderní technologie umožňují nechat kotel bez dozoru při minimálním provozu i po velmi dlouhou dobu. Spolehlivé bezpečnostní prvky zabrání přehřátí nebo prohoření i při nenadálém výpadku elektrické energie. Můžete tak svou domácnost mírně temperovat třeba při odjezdu na dovolenou, nebo naopak kotel zcela vypnout a přes internet zajistit jeho opětovné zapojení až několik hodin před vaším plánovaným příjezdem domů, což vám umožní šetřit náklady spojené s nakupováním paliva ještě více!

Myslete ekologicky a nechte si za to zaplatit

Díky splnění přísných kritérií ekodesignu mohou automatické kotle na uhlí od OPOP bez problémů dosáhnout na oblíbené Kotlíkové dotace. Ve vybraných krajích tak můžete až 80% nákladů spojených s pořízením a odbornou instalací nového kotle pokrýt ze státního příspěvku.

Moderní ekologický kotel bude díky tomu vaši domácnost vytápět skutečně za zlomek pořizovací ceny a návratnost vložené investice se rázem smrští do několika málo let. A to se skutečně vyplatí.

 Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Profi-články.cz

Related posts

Leave a Comment