7 tipů, jak vylepšit svou ložnici

Připadá vám vaše ložnice nudná a neútulná? Vyzkoušejte následující tipy, jak ji jednoduše ozvláštnit a dodat jí pravou domácí atmosféru, abyste se tam cítili jako v ráji.

  1. Pohodlný kobereček

Znáte ten nepříjemný pocit, když ráno vstáváte brzy do práce a bosé nohy položíte přímo na studenou podlahu? Udělejte pro sebe laskavost a ujistěte se, že váš první krok do nového dne bude vydlážděn pěkným a měkkým kobercem.

  1. Téma

První věc, kterou vezme malé dítě v potaz, když dojde na vybavování jeho pokojíčku, je styl, v jakém bude zařízen. I když vaším vyvoleným motivem nebude pravděpodobně Spiderman ani Barbie, jednotné prvky, například v podobě zvířecích vzorů nebo květin, mohou vnést do ložnice úplně jinou atmosféru. Sjednoťte třeba tapetu, závěsy a přehoz přes postel.

  1. Správné množství polštářků

Ujistěte se, že vaše postel je pohodlná, ale na druhou stranu nestrávíte každý večer před spaním 10 minut odklízením hromady polštářů. Zlatá střední cesta je obvykle dva až šest, v závislosti na velikosti postele.

  1. Místo k sezení

Lenoška vám může skvěle posloužit, pokud si chcete číst nebo si v klidu promluvit s partnerem. Je také skvělým místem pro kontrolu e-mailů nebo sociálních sítí.

  1. Zařaďte milované kousky nábytku

Oblíbená šperkovnice s vašimi luxusními platinovými zásnubními prsteny, náušnicemi a zlatými přívěsky po babičce, která se bohužel nikam nehodí? Závěsné houpací křeslo, o kterém jste vždy snili? Ložnice je ideálním místem, kam vaše oblíbené věci uložit tak, aby byly první věcí, na kterou vám po probuzení padne zrak.

  1. Dobře zásobený noční stolek

Designový noční stolek vypadá krásně, ale to není jediný důvod, proč je tak často na profesionálních fotografiích ložnic. Sklenice vody, dobrá kniha a lampa – to vše je ideální první pomoc pro bezesné noci. Díky těmto maličkostem se budete ve svém pokoji cítit jako v bavlnce.

  1. Fotografie a obrazy (ale ne rodinné)

Rodinné fotografie navozují pravou domácí atmosféru, z ložnice je ale vynechejte. Zvolte raději klidnější umělecká díla, která ve vás nebudou evokovat žádné silné emoce. Vyzkoušejte například obrázky krajiny nebo uklidňující citáty.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

 

Related posts