Zahradní párty stany – všestranné využití

Určitě každý z nás někdy zažil situaci, kdy se chystal na zahradní oslavu či garden party a na poslední chvíli ho zaskočila nepříznivá změna počasí. Možná jste takovou nepříjemnost dokonce zažili v roli hostitele. Pak dobře víte, že Vás od naprosté katastrofy v takovém případě zachrání jednoduchý vynález – zahradní párty stan nebo altán.

Stan jako improvizovaný přístřešek je v lidské historii používán odnepaměti. Současné moderní stany z ultralehkých a vysoce funkčních materiálů se pochopitelně s původními úkryty ze zvířecích kůží nedají vůbec srovnat. Stany na párty a jejich účel se však za dlouhá tisíciletí příliš nezměnily a stále je tudíž používáme především k ochraně před povětrnostními vlivy.

Mnohostranné použití zahradních párty stanů

Při veškerých společenských akcích pod širým nebem samozřejmě řešíme klíčovou otázku, jak co nejvhodněji zastínit stoly a židle pro hosty, a především jak ochránit podávané jídlo a nápoje. Za stálejšího počasí si můžeme vystačit s velkými slunečníky, ale navzdory meteorologickým předpovědím je dobré být připraven na náhlou bouřku nebo přeháňku. Pak přichází ke slovu oblíbené levné zahradní altány.

Z čeho jsou párty stany vyrobeny?

Nejpoužívanějšími materiály při výrobě zahradních párty stanů a altánů jsou v současné době nepromokavý polyethylen nebo PVC. Konstrukci obvykle tvoří odolné ocelové trubky o průměru cca 2 cm a další ocelové spojovací prvky. Boční stěny chránící návštěvníky akce před větrem a průvanem se většinou vyrábí z transparentního PVC s nepatrně nižší gramáží (cca 300 g/m²) než je použito na střechu párty stanu. Mezi běžné vybavení pak patří kolíky, kotevní lana a gumová poutka.

Co je to polyethylen?

Polyethylen (PE) je jedním z nejznámějších a nejpoužívanějších plastů. Vyznačuje se skvělými mechanickými vlastnostmi, odolností vůči UV záření a širokým teplotním rozpětím použitelnosti. Jako jeden z mála plastů může být vystaven venkovním povětrnostním vlivům, aniž by došlo k jeho poškození.

pártystan

Druhy zahradních párty stanů

Zahradní stany jsou k dostání v nejrůznějších barvách a velikostech. Kromě elegantních bílých párty stanů dnes není problém zakoupit i jejich modré či zelené nebo dokonce černé provedení. Velikosti stanů se pohybují od těch nejmenších, jako například zahradní altán 3×3 nebo prostornější párty stany s rozměry 4×6 metrů, až po skutečně velkorysé přístřešky vhodné i pro velkou společnost. Každý si ze široké nabídky skládacích zahradních stanů vybere takovou variantu, která vhodně doplní právě jeho společenskou událost nebo exteriér.

Related posts