Zahradní krby ideálně simulují pravý oheň v přírodě

Ne všichni mají to štěstí, že si mohou na zahradě vybudovat vlastní ohniště. Mnoho vzrostlých stromů, blízkost sousedních zahrádek, jejichž majitelům vadí kouř z ohniště, nebo jiné důvody, kvůli nimž nelze přírodní oheň rozdělat přimělo mnoho zahrádkářů, aby si vybudovali zahradní krby. Jednoduché i kombinované krby sluší zahradě, posezení pod pergolou i okrasné zahrádce. Zahradní krb s udírnou úspěšně plní funkci příjemného pomocníka při spalování dřeva, a ještě nahrazuje obyčejnou udírnu. K zbudování krbu na zahradě nepotřebujete speciální stavební úpravy, jen je třeba zohlednit komín a nejčastější směr větru, který bude unášet vznikající kouř. Logicky si nevystavíte zahradní krb k oknům do budovy nebo přímo pod zraky nerudných sousedů.

Zahradní grily nemůžou chybět na žádné chalupě ani v restauraci

Grilovaná zelenina, maso, špekáčky, slanina, sýry jako eidam nebo hermelín, balkánské i české speciality jsou nejoblíbenějšími pochoutkami, které tuzemští chalupáři, zahrádkáři a kulináři vůbec kupují pro jejich ugrilování. Zahradní grily jsou s příchodem jarní a letní sezony oblíbeným produktem, po němž se pídí leckterá hospodyňka a zdatný kuchtík. Co by si počala mnohá restaurace s letní zahrádkou, pokud by v jídelním lístku neuvedla i grilované speciality. K pochoutkám vonícím ze zahradního grilu se hladoví turisté jen pohrnou!

Zahradní udírny jsou pověstnou třešinkou na dortu ve sféře zahradního kuchtění

Komu nestačí prosté grilování, určitě by si měl kuchařské náčiní rozšířit o domácí udírnu. Zahradní udírny lze umístit podle potřeby na viditelné či skryté místo. Důležitá je snadná dostupnost a obslužnost udírny a uzených potravin. Pamatujte, že kouřovod má být směřován do míst, kde nikomu nebude překážet unikající dým.

Related posts

Leave a Comment