Zahradní bazény do země nabízejí spousty výhod

Jakmile se rozhodnete, že na zahradě chcete mít bazén, čeká vás rozhodnutí, zda zvolit nadzemní nebo zapuštěný do země. Každému asi dojde hlavní rozdíl, a to ten, že s nadzemními bazény můžeme do určité míry hýbat a na zimu je třeba schovat pod střechu, kdežto ty zapuštěné jsou na svém místě pořád. Je to tedy vážnější a trvalejší rozhodnutí s větším zásahem do terénu. Oba typy mají své výhody i nevýhody, záleží na nás, co od bazénu očekáváme a jaké jsou naše možnosti.

bazen

Když nechceme bazén zapouštět

U zahradních bazénů neřešíme jen jejich zapuštění, ale i materiál, tvar, velikost a požadované doplňky. Pokud nechceme bazén zapouštět, měli bychom investovat do nějakého „pořádného“, jelikož v těch nafukovacích se v létě pořádně nevyřádíte, není to zkrátka ono. Lepší jsou laminátové nebo plechové dílce, vyrábějí se také bazény z pevné folie s nafukovacím horním dílem. Montáž je rychlá, pořizovací náklady nižší. Bazén ale není tak bytelný a voda je rychleji znehodnocována, vystavená výkyvům teplot. Z hlediska tvaru a velikostí jsou tyto bazény poněkud omezené, ale výhodou pro někoho může být, že nemusí stavebně zasahovat do pozemku. V případě stěhování si bazén můžete vzít s sebou.

Široké možnosti bazénů do země

Pokud toužíte si koupání na zahradě pořádně užít, investujte určitě do zapuštěného bazénu. Nabídka bazénů do země je velmi široká, co se týče rozměrů, tvarů, velikostí i materiálů. Téměř nic není nemožné. Cena se sice může vyšplhat na desítky, ne-li stovky tisíc korun, ale s rostoucí kvalitou máte zaručeno koupání na desítky let dopředu. Vaše zahrada získá s bazénem novou tvář a zvýší se výrazně její hodnota. Materiálem může být plast, ten ale není příliš kvalitní, dále speciální folie, plechy nebo dokonce keramika. Komfort zvýší zastřešení bazénů, které se dnes stává téměř běžnou součástí, a velmi příjemná je pergola s posezením v blízkosti bazénu.

Related posts