Vytvořte si kouzelný prostor podle sebe: Nechte si zasklít lodžii

Máte malý byt a hodila by se vám místnost navíc? Zasklením lodžie nebo balkónu získáte nový prostor.

Ve městě, kde není někdy příliš mnoho místa pro nerušený odpočinek, tvoří lodžie či balkón soukromou oázu klidu s přílivem čerstvého vzduchu. Je to místo, kde můžete relaxovat, vypít si šálek dobré kávy nebo si přečíst knihu. Výhodou je také, že zde v létě můžete mít květiny a vytvořit si tak malou soukromou zahrádku. Avšak v zimě to může být méně příjemné. Venku mrzne a nikomu se na studeném počasí nechce trávit více času, než je nezbytně nutné.

 

Zasklená lodžie vytvoří nový prostor

Lodžie je prostor s vlastním stropem, který je otevřený do exteriéru a je ohraničen sloupy nebo zábradlím. Tento prostor bývá pro mnohé oblíbenou částí bytu – lze zde snídat, v letních měsících i večeřet, užít si zde můžete jak odpočinku, tak romantického posezení. Pokud však na tomto prostoru příliš nelpíte a raději byste uvítali další pokoj, můžete nechat lodžii zasklít.

Lodžie nevystupuje z obvodové zdi (tím se liší od balkónu), takže zasklením vytvoříte nový malý pokojík, který nebude vyčnívat ven.

Zasklení lodžie je jednoduché a přináší mnoho výhod. Vytvoření prostoru je praktické z mnoha důvodů. Konstrukce neomezuje výhled do okolí a umožňuje vám užít si obvyklého výhledu. Tabule jsou upevněny na kolejnicích a umožňují tak z celého prostoru zase vytvořit otevřenou plochu. Zasklená lodžie vytvoří další obyvatelný prostor, ze kterého můžete vytvořit malou odpočinkovou místnost nebo zimní zahradu. Můžete zde také sušit prádlo nebo sem postavit například kočárek.

Zasklít lze i balkón

U balkónu je největší obtíží zábradlí, které je potřeba přestavět a celé ho zakrýt. Avšak i v tomto případě není zasklení žádným problémem. Balkón, na rozdíl od lodžie, obvykle vyčnívá ze stavby, ale vždy má svůj vlastní strop. Díky tomu lze bez problému uchytit kolejnice a vytvořit nový uzavřený prostor.

Montáž je jednoduchá

Zasklení lodžie nebo balkónu vyjde přibližně na 20 – 30 000 Kč, ale tato investice se rozhodně vyplatí.

I v případě, že byste se rozhodli byt prodat, tento prostor navíc zvedne prodejní cenu. Montáž je jednoduchá a rychlá, konstrukce se připevňuje zevnitř, takže není potřeba lešení.

Výhody zasklení

Nejedná se pouze o vytvoření multifunkčního pokoje. Systém také minimalizuje tepelné ztráty a funguje jako bariéra proti hluku zvenčí. Pokud bydlíte v přízemí nebo prvním patře, může být pro vás tento systém také ochranou proti zlodějům.

Related posts

Leave a Comment