Vybíráme šatní skříň

Úložný prostor, tedy jeho dostatek, to je věčné téma mnohých domácností. Míst, kam ukládat potřebné věci není nikdy dost. Věcí přibývá, ale byt či dům se svou velikostí bohužel nepřizpůsobuje. Asi každý zná ten pocit přeplněných polic a zásuvek, kde pořádek je jen zbožným přáním. Jak předejít chaosu? Pořiďte si praktický nábytek, v tomto případě šatní skříň a vyvarujte se levných kousků s velmi omezenou životností.

Výběr materiálu nepodceňte!

Zrovna šatní skříň nepatří k druhu nábytku, který by se měnil příliš často, i proto jejímu výběru věnujte dostatečnou pozornost. Ve chvíli, kdy budete mít přibližnou představu, jak by měla vypadat se zaměřte na materiál. Kvalitní šatní skříň z masivu vám vydrží nesrovnatelně déle než levnější verze z méně odolných materiálů. Prostor pro skříň si dobře přeměřte a současně si rozvrhněte i ostatní nábytek, který budete chtít do místnosti umístit. Pokoj by neměl působit přeplněným dojmem, mějte na mysli, že už samotná skříň bude jeho dominantou. Pro dobrý pocit volte tedy zbylé kusy nábytku spíše subtilního vzhledu.

Snad nikdo nechce rezignovat na design, dnešní doba si žádá své, i v tomto ohledu kvalitní nábytek z masivu hraje prim. Nás třeba svým neotřelým vzhledem velmi zaujala skříň masiv – jádrový buk. V tomto provedení působí skříň spolu s dalšími prvky ložnice skutečně luxusně. Kvalita je znát na každém detailu, při výběru nábytku se vždy zaměřte na detail. Dveře a zásuvky by o sebe neměly dřít, linie by měly být v jedné rovině apod.

Vnitřní uspořádání

Druhým důležitým bodem je určitě vnitřní uspořádání konkrétní šatní skříně. Volte ideální kombinaci polic, zásuvek a šatních tyčí. Vždy s ohledem na vaše osobní preference. Někdo nerad oblečení skládá, pak by měl volit skříň s převahou šatních tyčí doplněnou o zásuvky na drobnější kusy oděvů, jako je například spodní prádlo, ponožky či doplňky.

Related posts

Leave a Comment