Vybíráme podlahu do kuchyně

Nedílnou součástí rekonstrukce kuchyně by měla být i realizace nové podlahy. A protože předpokládáme, že toužíte po krásné, odolné a snadno udržovatelné podlahové krytině, připravili jsme pro vás několik praktických tipů. Na dané téma nám poskytlo cenné rady renomované podlahářství České Budějovice.

Podlaha v kuchyni bývá hodně zatěžovaná. Hospodyňka toho hodně naběhá a při přípravě jídla ji čas od času něco ukápne na zem. Jednou se vylije voda, jindy zase mastnota. Někdy se něco nadrobí a tak všelijak podobně. Není divu, že podlaha v kuchyni vyžaduje častou údržbu – a i to je důvod, proč vybírat krytinu velmi pečlivě.

Před nákupem si ujasněte, kolik se bude v kuchyni pohybovat osob, zda jsou v domácnosti menší děti a zvířata, velikost podlahové plochy a styl kuchyně. Na tyto aspekty je třeba při výběru podlahy do kuchyně myslet.

svet-zeny,cz_ekomplex_01

Jaká by podlaha v kuchyni měla být?

Podlaha v kuchyni musí být především snadno udržovatelná, což jsme již zmínili výše. Zároveň by měla být odolná proti mechanickému poškození. Jedině tak na ni nebudou zakrátko vidět stopy po nožích, hrncích a dalších pomůckách, které mají v plném pracovním nasazení tendenci padat na zem.

Další důležitý požadavek souvisí s odolností proti vodě. Téměř každý člen rodiny v kuchyni někdy něco vylije na zem. Což je důvod, proč do kuchyně nejsou úplně vhodné plovoucí podlahy České Budějovice, ale spíše jiné druhy podlahových krytin.

svet-zeny,cz_ekomplex_02

Buďme konkrétní, které typy jsou ty „pravé“?

Toužíte-li po odolné, lehce udržovatelné a pocitově teplé podlaze, zvolte vinyl nebo marmoleum. Špatnou volbou však není ani měkčené PVC, které se také snadno udržuje. Počítejte však s menší odolností.

Naopak nevhodný je koberec, a to i navzdory tomu, že působí útulně, je odolný a má dobré akustické vlastnosti. Důvod je prostý – udržet koberec v čistém stavu je v kuchyni velmi obtížné.

Máte-li další dotazy ohledně jednotlivých druhů podlah, směřujte své dotazy na odborníky z firmy podlahy České Budějovice. Rádi vám poskytnou kvalifikované poradenství a doporučí řešení na míru.

Related posts