Vpusťte k sobě domů barvy, a to i na dveřích

Pestré barvy jsou veselé, divoké, nespoutané a své místo mají i v interiérovém designu. Nejčastěji přinášíme syté barvy do domácnosti prostřednictvím doplňků. Co ale zkusit jít o krok dal a zvolit barevné kusy nábytku nebo dokonce interiérové dveře? 

I přesto, že vše je zejména o vkusu majitele a jeho rozhodnutí, bytoví designeři doporučují držet se v místnosti maximálně dvou hlavních barev, které by se měly opakovat i na různých dekoračních předmětech, nábytku a stěnách. Vámi vybraná barevná dvojice by se měla buď vzájemně doplňovat a ladit, nebo by to měly být tzv. komplementární barvy, jež do místnosti vnesou živý barevný kontrast. (např. modrá a žlutá)

„V Sapeli chceme vyjít vstříc každému individuálnímu požadavku zákazníka, proto nabízíme možnost výroby dveří v pestré paletě barev. Touto možností máme portfolio kompletní, od přírodních dřevěných dekorů, přes industriální betonové nebo v imitaci rezavého kovu až po zmíněné barvy,“ uvádí Petr Klíma, produktový specialista Sapeli a dodává: „Dveře jsou vyráběné na míru, problémem nejsou ani atypické tvary, zvolený dekor lze kombinovat se zárubněmi, klikou nebo výplňovým sklem. V rámci jedné objednávky lze zařídit dveře různých barev.“

Za pomoci barevných dveří můžete rozveselit například dětský pokoj, kam určitá barevná pestrost bezpochyby patří, nicméně barevné dveře se budou dobře vyjímat i v pokoji, ve kterém převládají přírodní materiály a dřevěný nábytek. Přijde vám váš obývák s dřevěným nábytkem a bílými stěnami příliš fádní? Zkuste barevné dveře, uvidíte, jak se tato místnost díky tomuto barevnému prvku krásně rozsvítí. 

Related posts

Leave a Comment