Trampolíny

Trampolíny

Zima je pryč a snad kromě zapřisáhlých milovníků zimních sportů se už všichni těší na jaro, sluníčko a příjemní teploty, při kterých se dá už leccos podniknout, ať už se jedná o grilování s přáteli, turistiku nebo jakékoliv jiné sporty. Na zahradě ve vašem posezení si můžete užívat klid a probouzející se přírodu. Zbývá jen jediný problém, jak zabavit děti, aby vás nerušili od jarního rozjímání? Pořiďte jim trampolínu!

Právě pro ty, kteří mají u svého domu nebo chaty zahradu, jsme připravili malého průvodce, jak vybrat kvalitní a bezpečné trampolíny za přijatelnou cenu, na kterých se vaše ratolesti zabaví po celý den.

Rozměry a zatížení

Obecně platí, že čím větší trampolína, tím větší nosnost. Ale pozor! Úměrně tomu by měla stoupat i cena. Pokud to tak není, je třeba zbystřit a ověřit si u obchodníka, z jakého důvodu to je. Pokud to jsou trvale nízké ceny, nebo sleva, je to v pořádku. Pokud je to ale na úkor kvality, rozhodně stojí za to se podívat i po jiných značkách.

Pokud vám totiž zahrada dovolí pořídit si větší rozměry trampolíny, znamená to jedinou věc – skákat mohou i dospělí. A ruku na srdce, kdo by si to nechtěl vyzkoušet? Navíc tento druh pohybu je skvělý na zlepšení rovnováhy a spalování tuků. Při koupi tak pozorně sledujte údaj o maximálním možném zatížení, které ani u tebe těch největších trampolín nepřesahuje 150 Kg.

tramp

Základní konstrukce

Právě se zmiňovaná nosnost se odvíjí od kvality či robustnosti ocelové konstrukce, která trampolínu podpírá. Vždy dávejte přednost korozivzdorné galvanizované oceli s precizně provedenými sváry. Kvalitní trampolíny poznáte také podle toho, že mají homologaci TÜV.

Ochranné prvky

U trampolíny by nikdy neměly chybět ochranné prvky, které chrání nejen vás, ale také konstrukci samotnou. Pokud je trampolína určená pro děti, samozřejmostí musí být ochranná síť, ochranný kryt pružin a schůdky, které umožní bezpečný nástup i výstup. Spodní ochranná síť zase zabrání vběhnutí dítěte nebo zvířete pod trampolínu.

Zapomenout by se nemělo ani na kotvící šrouby, které nedovolí trampolíně žádný pohyb ani při maximálním využití. Pro dlouhou životnost se také vyplatí pořídit si ochrannou plachtu, která ochrání trampolínu před rozmary počasí.

trampolinnn

Bezpečnost vs. Cena

Nedá se říci, že za nízkou cenu se automaticky musíte bát zdraví o své a svých dětí. Jde spíše o to, že i kvalitní trampolína se dá pořídit za nízkou cenu. Obvykle se ale jedná jen o trampolínu samotnou, a aby se naplnila i kritéria bezpečnosti, je třeba dokoupit již zmíněné ochranné prvky, čímž se cena samozřejmě šroubuje nahoru. I proto se často vyplatí pořídit si přímo trampolíny s ochrannou sítí a kryty.

Skvělé na hubnutí

Že jsou trampolíny jen pro děti a pro zábavu? Nesmysl! Jako každý jiný pohyb je i skákání zdraví prospěšné, pomáhá rozproudit náš krevní oběh, posílit svalstvo a zlepšit naši fyzickou výkonnost. Tak na co ještě čekáte? Vyberete tu pravou trampolínu za super cenu a jděte do toho!

Related posts