Stylové doplňky a dekorace pro vaši krásnou zahradu

Může se jednat o kamennou fontánku, drobnou plastiku, seskupení opracovaných kamenů, závěsný květináč nebo dekorativní polštářky – právě tyto drobné doplňky dodají vaší zahradě zcela nový a originální ráz.

Kolo štěstí – Kamenná dekorace z umělého kamene 1670 Kč Foto: La Casa Nova

Může se jednat o kamennou fontánku, drobnou plastiku, seskupení opracovaných kamenů, závěsný květináč nebo dekorativní polštářky – právě tyto drobné doplňky dodají vaší zahradě zcela nový a originální ráz.

Nejrůznější zahradní dekorace, ať už jde o funkční prvky nebo “pouze“ estetické doplňky, je dobré volit s ohledem na materiál, aby pěkně korespondoval s celkovým vybavením vašeho domku, chaty a zahrady.

Fontána z umělého kamene s velkou nádrží 98 x 62 x 54 cm 11690 Kč Foto: La Casa Nova

Pokud máte na zahradě kamennou dlažbu, bude k ní ideálně pasovat kamenná fontánka nebo jiný dekorační prvek z kamene. Pokud máte na zahradě například sedací sestavu z umělého ratanu, i květináče kolem vaší sedačky by měly být ze stejného materiálu. „Do zahrady také nemůžeme, vzhledem ke klimatickým podmínkám, umístit doplňky z jakéhokoliv materiálu.

Samozavlažovací květináč s nerezovým závěsem 810 Kč Foto: La Casa Nova

Materiál musí dlouhodobě odolávat nepřízni počasí. Pokud rádi pěstujete květiny a chcete spojit krásné s užitečným, využijte jedinečnou technologii venkovních samozavlažovacích květináčů, které vám ušetří čas i starosti spojení s údržbou květin,“ dodává Tereza Rážová, specialistka na zahradní nábytek a dekorace ze společnosti La Casa Nova.

Pokud si opravdu potrpíte na detaily, doporučujeme kromě použitých materiálů zohlednit také velikost a barvu zahradních doplňků. Každý prostor má své možnosti a není vhodné ho předimenzovat. Velikost každého slunečníku, lampy, sochy či truhlíku s květinami by měla být přímo úměrná vaší zahradě. Do malé zahrady se nehodí velká socha, protože by ji svým dojmem ještě zmenšila. Malá plastika by zas ve velkém prostoru zanikla.

Povlak na polštář s folklorními motivy, mix bavlna a len 570 Kč Foto: La Casa Nova

Podobně je to i s barvami. Měly by společně se zahradním vybavením tvořit sladěný celek. Pokud ale chcete na nějaký doplněk upozornit, nemusíte se bát ani barevných kontrastů. Na tmavé sedačce se například světlé potahy nebo pastelové dekorativní polštářky budou vyjímat rozhodně perfektně.

Náš tip: Nezapomeňte na světelné dekorace na zahradu!

Related posts