Stěhovací firmy v Brně

Stěhování je záležitost, která minimálně jednou za život čeká každého. V podstatě při něm zjistíte, kolik věcí doma máte a nevyužijete je. Rozhodně tak nenechávejte balení na poslední chvíli. Ze zákona máte nárok na 2 dny neplaceného volna, ale tento čas vám rozhodně stačit nebude. Obvykle totiž budete potřebovat mnohem více času, než se domníváte.

Před samotným stěhováním

Co je důležité zajistit, než se začnete stěhovat :

  1. V první řadě doporučujeme vyřadit veškeré věci, které do nového bytu/domu již nechcete. Ušetříte si tak čas s balením nepotřebného.
  2. Bublinková fólie a krabice jsou naprostým základem. Určitě nechcete mít rozbité nádobí či jiné pro vás důležité předměty. Buďte proto velmi pečliví. Rozhodně nic nezkazíte, pokud obalíte fólií také menší kusy nábytku. Nebudete se tak muset strachovat, že se při přemisťování oprýská.
  3. Sami celý byt rozhodně nezvládnete odstěhovat. Nutností je tak zařídit stěhovací firmu (cenám a službám se budeme věnovat níže), kterou určitě zajistěte s několikatýdenní časovou rezervou.
  4. Nezapomeňte změnit či ukončit pojištění domu/bytu a vytvořit pojištění nové.
  5. Odhlašte také plyn a elektřinu. Dejte si zároveň pozor, kdy k odhlášení dojde. Některé společnosti účtují ještě celý měsíc, ačkoli přijdete odhlásit již v půli měsíce.
  6. Dojděte na poštu a přehlašte si SIPO – poplatek za rozhlas a televizi.
  7. V neposlední řadě vás čeká koloběh po úřadech – změna OP, pasu, řidičského průkazu, změna adresy v bance/práci, apod.

Stěhovací firmy a jejich cena

Nyní se zaměříme na stěhovací firmy v Brně, na jejich ceny a nabízené služby.

Ceník stěhování v Brně je samozřejmě různý. Liší se rozsahem nabízených služeb, které si sami vyberete. Velmi dobré služby nabízí v porovnání s ostatními firma Dymas. Ta si totiž účtuje pouze za pracovníka a zapůjčený automobil. Neúčtují žádné poplatky navíc, dokonce ani za montáž/demontáž nábytku či za stěhování po schodišti.

Konkurenční firmy mají velmi podobné nabídky, některé si však navíc účtují stěhování tzv. těžkých břemen, tedy předmětů nad 100 kg. Každá firma je jiná a každá má svá specifika. Na webech jednotlivých společností lze vypočítat celkovou sumu stěhování zcela zdarma. Některé například nabízí 10% slevu, pokud si stěhování zajistíte včas. Pracovníky firem a zapůjčený stěhovací vůz platíte od hodiny.

Troufáme si však říct, že pokud jste ochotni, přiložit ruku k dílu a máte menší byt (1+1), lze se odstěhovat již v řádu pár tisíc korun. Vše se totiž odvíjí od celkového času stěhování.

Věříme, že v Brně najdete vhodnou stěhovací firmu, protože nabídka je zde opravdu široká.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-News.cz

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

Related posts

Leave a Comment