Nerezové kliky vhodné k moderním dveřím

Nové dveře zdobí nerezové kliky

Vyberte si dveřní kování podle svého vkusu a vašich dveří. Vždyť i takové věci, které se týkají dveří, klik, kování, nebo poštovních schránek hrají svoji důležitou roli. Proto je důležité mít vybírat z čeho. Například i takové kování je k dispozici v několika variantách.

kliky

Jednou z nich je rosetové kování, přičemž označení roseta je jedna z částí děleného kování, která je opakem tzv. štítového kování. Jedná se o kliku i část pro zámek, jehož klady jsou nejvíce patrné při nákupu, kdy se nemusíte zaobírat velikostí rozteče. Vzdálenost mezi klikou a zámkem totiž při nákupu nehraje žádnou roli. Rozety mohou být také bezpečnostní, liší se povrchovou úpravou a i bezpečnostní třídou. Je velmi odolná, umí vzdorovat mechanickému poškození.

Nerezové kliky

Rozetové kliky
Nerezové kliky

Přesně naopak je tomu u kování štítového, kdy je při jeho výběru nutné vědět rozteč mezi osou kliky a osou otáčení klíče. Je totiž z jednoho kusu. Kování samozřejmě můžete vybírat také zároveň bezpečnostní. Kdo by v dnešní době neřešil bezpečnost svou a své rodiny. Bezpečnostní kování se liší podle třídy, povrchové úpravy, a zároveň s ním obdržíte také klíče.

Kliky mnoha variant

Dále můžete vybírat mezi samostatnými štíty, obrovským sortimentem klik, ať už se jedná o kliky na okna, branky, dveře i sklo a jejich příslušenství. Mezi klikami, které jdou nejvíce na odbyt, vévodí nerezové kliky, a to především pro jejich skvělé vlastnosti. Jsou velmi odolné jak proti nárazům, ale i počasí a velmi snadno se udržují. Navíc je jejich design velmi povedený. Poptávat však můžete také petlice i závory a v neposlední řadě i poštovní schránky. Ty nejsou ledajaké, vybere si opravdu každý. Necháme na vás, zda si vyberete domovní, bytovou a bude z plastu nebo nerezová, skleněná či třeba antické nebo celoštítové. Schránka může být například také zabudována do zdi, proč ne. Záleží na vkusu, vaší představě a podmínkách.

Vše co se týká klik, kování, vložek, zámků, klíčů, čísel a znaků a dalších doplňků najdete  pohodlně na jednom místě. V klidu si zvolíte přesně ten produkt, který potřebujete. Neomezujte svůj výběr, mějte bydlení podle vašich představ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related posts

Leave a Comment