Markýzy ochrání dům či terasu před sluncem i deštěm

Chcete si odpočinout, ale vaše terasa je zalita sluncem, lehátko je rozpálené? Jasným řešením jsou markýzy, které ochrání terasu před slunečními paprsky i před deštěm.

Markýzy vás ochrání za každého počasí

Markýzy jsou skvělé řešení pro terasu. Nemusíte sklízet ze stolu, když přijde nečekaný letní deštík. Markýzy výrazně zabrání slunečnímu záření přímo do místnosti, vytváří příjemné klima v místnosti.
Výběr a umístění markýzy závisí na celé řadě faktorů. Pro umístění je nutné dodržet výšku minimálně 220 cm od podlahy.  Čím výše markýzu umístíte, tím je to lepší. V případě, že umístění vadí lodžie, lze zvolit svisle umístěné markýzy, které jsou navinuty na hřídeli v kulaté horní kazetě o průměru 110 či 140 mm.

Kazetové markýzy umístíte na stěnu i na strop. Rozhodně nepodceňujte své schopnosti a na montáž si přizvěte odborníka. Markýzy umí zastínit až 12 m dlouhý prostor a modely s kříženými rameny umožní širší výsuv.

markyzy

Markýza by měla barevně ladit s fasádou domu, tvarem domu nebo střechy. Pro volbu konkrétního typu je důležité to, jak je orientovaná terasa, ale i to, jak potřebujete stínit prostor. Barvy textilie vybírejte takové, které se snadno udržují. Mezi nejoblíbenější barvy patří stříbrná, na které jsou nečistoty vidět nejméně. Kvalitní markýzy jsou opatřeny impregnací, nevadí jim voda ani sníh. Mnohé markýzy mají zabudovaná čidla proti silnějšímu větru, jakmile začne foukat, markýzy se samy zatáhnou. Vybrat si můžete také světelné lišty, tepelné zářiče nebo plynule nastavitelný sklon ramen. Markýzy pak účinně svítí na jaře i na podzim.

Markýzy je potřeba zbavovat prachu a běžných nečistot. Můžete je vysát, vyklepat či kartáčovat. Pro odstranění mastných skvrn lze použít vodu s mýdlem. Pravidelnou údržbou prodloužíte životnost potahu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

Related posts

Leave a Comment