Kolik stojí pronájem a koupě bytu ve vašem kraji?

Ceny bytů a dokonce i pronájmů mají stoupající tendence. Velké rozdíly jsou patrné i mezi jednotlivými kraji. Jak je na tom váš kraj? A je právě teď ideální čas pro nákup bytu?

Vysoká poptávka a malá nabídka

Problém s výrazným převisem poptávky nad nabídkou pociťuje hlavně Praha, kde se cena bytu ke koupi pohybuje okolo 4 milionů korun. V Brně se jedná o 3,25 milionů korun. Za zmínku jistě stojí i ceny bytů v Plzni, které se pohybují okolo 2,4 milionů korun a je o ně stále větší zájem, jak dosvědčují vzrůstající ceny během minulého roku.

Ceny nájmů opět nejvyšší v Praze

Nikoho nepřekvapí, že nejvyšší nájem zaplatí v Praze. Nejméně naopak zaplatíte v Karlovarském kraji, kde je možné bydlet již za 8 000 korun měsíčně. V Plzni se díky samotným vysokým cenám při prodeji bytů udržují nájmy poměrně v rozumných číslech okolo 11 tisíců korun. Při výběru pronájmu v Plzni samozřejmě hodně záleží na lokalitě a stavu nemovitosti. To jsou obecně faktory podepisující se na vývoji cen a investičním potenciálu daného bytu.

Je dobrý čas pro koupi bytu?

Aktuálně jsou sazby hypotečních úvěrů o něco výše v porovnání s minulým rokem. Odborníci předpokládají, že úroky porostou, protože zájem o hypotéky neutichá. Dalo by se tedy říct, že právě teď je ideální čas na nákup bytu. Dobrou volbou mohou být novostavby v developerských projektech, kdy jsou zaváděcí ceny prvních fází prodeje velmi příznivé. Pokud plánujete pořídit byt jako investici, pečlivě si rozmyslete, v jakém kraji a v jaké konkrétní lokalitě budete nakupovat.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Centrum-Zpravy.cz

Press-News.cz

Seznam-Novinek.cz

Related posts

Leave a Comment