Jak co nejlépe ochránit dům i před těmi nejzkušenějšími zloději?

Pokud jste majitelem rodinného domu, určitě víte, že takový objekt je třeba pořádně a důkladně zabezpečit před zloději a jinými nezvanými hosty. Zabezpečení domu sice nemusí být úplně levnou záležitostí, rozhodně se ale nevyplatí na něm šetřit – při výběru skutečně kvalitního zabezpečovacího zařízení budete mít klid a jistotu, že v době vaší nepřítomnosti je o váš domov postaráno, a i při případném útoku lupičů a zlodějů vše dopadne dobře.

Vykrást dům je pro zloděje mnohdy snazší než vyloupit byt

Pro zloděje jsou některé objekty doslova hračkou (zvláště mají-li slabé zabezpečení), naopak jiné jsou pro ně přímo nedobytnou tvrzí. Podle samotných zlodějů, kteří už v minulosti tento trestný čin spáchali, je pro ně např. vyloupení běžného domu většinou snazší než vykrást třeba panelákový byt. Má to více důvodů – jedním z nich je fakt, že u domu se dá mnohem lépe rozpoznat, zda je zrovna někdo doma. U paneláku jsou pak rizikovým faktorem sousedi, kteří mohou zloděje vyrušit nebo přistihnout při činu.

Mnoho lidí zabezpečení domu podceňuje

Zabezpečení domu je tak třeba věnovat mnohem větší pozornost a nepodcenit jej. Ideálním a komplexním řešením jsou zejména moderní elektronické zabezpečovací systémy, do nichž řadíme i různé alarmy, přístupové systémy a samozřejmě také kamerové systémy, které dokáží zloděje natočit a tím pak usnadnit jeho identifikaci.

Připojení na PCO výrazně zvýší bezpečí vašeho domova

Zkratka PCO znamená pult centrální ochrany – pokud na něj necháte váš dům napojit, rozhodně uděláte dobře. Při případném vniknutí cizí osoby na váš pozemek totiž PCO ihned vyšle signál a k vašemu domu přijede buď specializovaná bezpečnostní jednotka nebo přímo pracovníci policie. Zabezpečení objektů pomocí PCO je oblíbené nejen u domů, ale je běžnou praxí i u komerčních objektů, firem, průmyslových budov apod., kde je důležitou součástí zabezpečení i fyzická ostraha objektu.

Co dokáže zloděje nejvíce odradit?

Spousta lidí si myslí, že k odstrašení zlodějů pomůže např. hlídací pes, bezpečnostní dveře, sirény, které začnou nahlas houkat apod. Bohužel spousta zkušených zlodějů si i s těmito opatřeními dokáže poradit a vykrást vaše obydlí i tak. Co je ale skutečně efektivním a účinným řešením, jsou sofistikované a dobře vyprojektované elektronické zabezpečovací systémy. Díky nim získá váš dům skutečně vysokou míru ochrany, která odrazuje i ty z řad velmi zkušených zlodějů, kteří by při běžném mechanickém zabezpečení či jednoduchém elektronickém zabezpečení loupež realizovali.

Tipy na chytré vychytávky pro ještě lepší zabezpečení domu

Dnes už žijeme ve světě plném „smart“ neboli chytrých zařízení. To platí nejen pro mobilní telefony a jinou elektroniku, ale také pro zabezpečovací techniku. Doporučit tak můžeme zejména chytré kamery s inteligentní analýzou obrazu, které nejenže detekují obličeje a rozpoznají pohyb, ale mají i zabudované reproduktory a umějí tak zloděje upozornit, že o něm víte, což mnoho z nich odradí. Dalším zajímavým produktem jsou chytré domovní zvonky s kamerou a wi-fi připojením nebo chytré zámky, které nemusíte odemykat klasicky klíčem, ale pohodlně zadáním kódu nebo dokonce pouhým otiskem prstu.

 

 

Autor: Martin Černý, technik ve společnosti TOP security

Related posts

Leave a Comment