Čím doma topit? Možností je více…

Nad způsobem vytápění byste se měli zamyslet již ve fázi projektování stavby, ale můžete tak učinit i v rámci rekonstrukce. Cíl je vždy stejný – efektivní a komfortní vytápění s ohledem na co nejnižší spotřebu energie. Výrobci systémů jsou si vysokých nároků vědomi a jejich nabídka tomu odpovídá.

Popularita podlahového vytápění stoupá

Doby, kdy bylo podlahové vytápění k vidění jen v luxusních sídlech, jsou dávno pryč. Ať už se bavíme o teplovodním, nebo elektrickém systému, obojí je cenově dostupnější. Vodoinstalatér z řemeslnického cechu EKOMPLEX doporučuje teplovodní topení do větších interiérů a dodává, že je vhodné ho propojit s kotlem nebo jiným zařízením pro ohřev vody a oběhovým čerpadlem. Instalatérské práce nejsou náročné a profesionálové je zvládnou poměrně rychle.

Stále oblíbenější je také systém stropního a stěnového vytápění, který se dobře doplňuje s podlahovým. Většinou ho tvoří měděné trubky.

Další zajímavou možností je moderní infratopení, které zároveň slouží i jako nástěnná dekorace.

Nestárnoucí krbová kamna

I v moderní domácnosti nachází využití krbová kamna.  Vyrábí se jako jednoplášťová nebo dvouplášťová. Výhodou první varianty je velmi rychlé vytopení interiéru sálavým teplem. Dvouplášťová kamna jsou určena pro vytápění více místností zároveň. Pro vytápění celého objektu jsou ideální krbová kamna s výměníkem – k těm lze připojit stávající teplovodní rozvody.

Efektivní kondenzační kotel

Pokud vaše bydlení disponuje rozvody plynu, pořiďte si kondenzační kotel, který je z energetického hlediska mnohem úspornější než běžný plynový kotel. Většina energie je využita k vytápění a ohřevu vody – odpadní energie je minimální.

Úsporné tepelné čerpadlo

Chcete-li z dlouhodobého hlediska ušetřit spoustu peněz a posunout své bydlení do kategorie staveb, které téměř vůbec nezatěžují životní prostředí, vsaďte tepelné čerpadlo. Zařízení využívá energii z okolního prostředí a patří k nejúspornějším systémům.

Related posts

Leave a Comment