Čeká vás rekostrukce koupelny?

Přestalo vaše bydlení vyhovovat stále se rozrůstající rodině nebo naopak již původní uspořádání neodpovídá tomu, že odrostlé děti definitivně „vylétly” z rodičovského hnízda a počet členů domácnosti se tak znatelně zmenšil? Nebo by si jednoduše zasloužilo modernější kabát?

Když je nezbytná rekonstrukce

Pak vás čeká rekonstrukce bytu. V jejím rámci je především nezbytné vyměnit dosluhující technické prvky. Zejména to platí pro elektroinstalaci. Častým neduhem jsou také starší okna, která je nutno rovněž nahradit novými.

Rozhodně je klíčové zvolit si na tento úkon odborníky. Nikdy se do rekonstrukce nepouštíme svépomocí. Jednak riskujete, že nezvládnete práci provést v požadované kvalitě, a jednak tím eliminujete i rizika bezpečnostní. V případě rekonstrukce koupelny byste měli maximálně vlastními silami zvládnout obklady a dlažbu. Vždy je ale lepší celý proces svěřit specialistům. Jak to v případě koupelny probíhá?

A jak rekonstruovat prakticky

Celý proces vaši koupelnu vyřadí z provozu na zhruba týden, s tím je zapotřebí počítat. V první fázi je samozřejmě nezbytné se smířit s tím, že se bude bourat, což s sebou nevyhnutelně nese nepořádek. Hodně se práší. Součástí této části rekonstrukce je ovšem i odvoz odpadu a připraví se také materiál na budoucí stavbu. Nejprve přijdou na řadu příčky, které se musejí vyzdít. Zhruba třetí den už dojde na realizování omítek. Pozor, to je rozhodně fáze, která by se neměla podcenit. Nekvalitně provedená hrubá omítka se citelně podepíše na rovinnosti pozdějších zdí a obkladů. Štukování nebo obkládání půjde snáz, takže se pečlivost skutečně vyplatí. Později může „na scénu” také nastoupit elektrikář a plynař. Nezbytná je též vodoinstalace, to znamená, že instalatér připraví rovněž rozvody vody a odpadů. Následně se přikročí k začišťovacím pracím a instalaci například nové vany či sprchového koutu. Tvář koupelny na závěr dotvoří obklady podle výběru majitele, nové podlahy atd.

Závěrem ještě nutno podotknout, že rekonstrukcemi bytů se zabývá celá řada firem. Dbejte proto při svém výběru vždy na pozitivní reference. Vhodné je i podívat se na počet dokončených zakázek. Čím více má firma zkušeností, tím lépe. Ušetříte čas i finance.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zprávy.eu      

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Related posts

Leave a Comment