Byt v kartonových krabicích anebo jak na stěhování snadno a rychle

Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Řada lidí se ovšem v průběhu svého života stěhuje i několikrát, k čemuž je tlačí různá míra nutnosti nebo potřeby vyměnit domov za lépe vyhovující na základě osobních priorit. Začíná to přesunem z rodného domu poprvé do vlastního a pokračuje i několikanásobnou výměnou bytu v závislosti na potřebách rozrůstající se rodiny.

Nevyhnutelnou součástí celého procesu je sbalení všech věcí do kartonových krabic, které je potřeba posléze přemístit do nového bydliště. Jak správně na to?

 Základem je dostatek kartonových krabic

Nutná je správná organizace celého procesu. V první řadě začněte včas. Hned vzápětí myslete na to, abyste si tento úkol maximálně usnadnili. Nejprve je totiž nutné zahájit třídění. Buďte nekompromisní a zbavte se veškerých zbytečností. Vyhoďte nebo darujte cokoli, co vám doma dosud pouze bez užitku leželo. Nostalgie není na místě, zbavte se všeho, co je poškozené, rozbité nebo prostě „jen” zabírá místo.

Základem jsou kartonové krabice, které jsou dostatečně pevné. Připravte si různé velikosti, ať se vám do nich vejde skutečně vše – od hrnců po osobní předměty. Dál budete potřebovat do krabic výplň, abyste vybavení zabránili v pohybu, potažmo těm křehkým součástem jako skleničky přímo v rozbití. Místo bublinkové folie nebo polystyrenu můžete použít levnější alternativu v podobě novin.

Co vás čeká po přesunu a vybalení věcí z kartonových krabic

Sbalené krabice přelepte a nezapomeňte si je popsat. Na závěr ukládejte věci, které budete do posledního okamžiku potřebovat a nezapomeňte si na viditelné místo vyčlenit také doklady, případně dokumenty nezbytné při stěhování. Dál už budete potřebovat pouze dostatek fyzických sil a pevné nervy. Není od věci si na stěhování sjednat profesionály. Zjednodušíte si tak práci, mimo to jste tak chráněni i před případnými škodami.

Pokud se totiž stěhovací firmě podaří při přepravě něco rozbít, jistí se pojistkou v hodnotě několika milionů. Vy byste proto ihned v novém domově měli zkontrolovat situaci a o případných škodách firmu ihned uvědomit. Reklamování se sice neobejde bez vyplňování příslušných dokumentů, nicméně máte velmi solidní šance, že se vám podaří za způsobené potíže získat finanční kompenzaci.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Cesky-magazin.cz

Krasne-bydleni.cz

SEOlaboratoř.cz

Related posts

One Thought to “Byt v kartonových krabicích anebo jak na stěhování snadno a rychle”

Leave a Comment