Site icon Naše Domy

Čipový systém namísto klíčů: Absolutní kontrola nad pohybem osob v bytovém domě

Zloději jsou vynalézaví, ale přesto se nejčastěji dostávají do domů přes vchodové dveře. A většinou se ani nemusí zdržovat jejich páčením, protože jsou nezamčené. Pokud se s tímto problémem dlouhodobě potýkáte i vy a nedaří se vám přesvědčit sousedy, aby si na zamykání vchodu dali pozor, nezoufejte. Nabízí se řešení v podobě moderního elektronického přístupového systému s panikovým kováním. Chcete-li, aby bylo na vaší adrese zase bezpečno, neváhejte. Nejdříve si však přečtěte všechny důležité informace.

Zamykání vchodových dveří neberte na lehkou váhu

Až svým sousedům navrhnete, že by bylo vhodné nainstalovat přístupový systém, možná se setkáte s nepochopením. Ostatní se vás budou ptát, proč by je mělo zamykání vchodových dveří zajímat – vždyť přece stačí zamykat dveře od bytu… Měli byste argumentovat statistikou. Data ze statistického úřadu hovoří jasně – zloději vždy preferují neuzamčené domy. Navíc nejde jen o ně, ale také o vandaly, násilníky a narkomani. Do odemčeného domu se může dostat kdokoliv.

Díky pokročilému přístupovému systému lze výše uvedená rizika efektivně minimalizovat. A v případě montáže panikového kování se navíc výrazně zvýší bezpečnost v domě – vchodové dveře se po uzavření automaticky zamknou, ovšem pouze zvenčí. Zevnitř zůstávají odemčené, což znamená, že se lidé nemusí zdržovat odemykáním. Tato funkce panikového kování je neocenitelná v momentě, kdy dojde k evakuaci a lidé musí urychleně opustit prostory domu. Z obyčejných vchodových dveří se tak stane nouzový únikový východ.

Klíče jsou passé, na čipy se „nechytají“

Dalším důvodem, proč klasický zámek nahradit elektronickým přístupovým systémem, je absence klasických klíčů. Právě ty totiž přidělávají obyvatelům domu spoustu starostí. Stačí, aby jediný člověk ztratil svůj klíč, a musí se vyměnit zámek a přidělat nové klíče pro všechny ostatní. Situace se může opakovat i několikrát do roka.

S přístupovým systémem podobné problémy nemohou nastat. Pokud dojde ke ztrátě čipu, správce ho jednoduše zablokuje a vydá dotyčnému nový čip. Vše se vyřeší rychleji a bez zbytečných výdajů za výrobu klíčů.

Čipy mají oproti klíčům ještě jednu výhodu. Není možné je duplikovat.

Vchodové dveře můžete otevírat i telefonem

Přístupový systém není nutné otevírat čipem. Stačí, když k němu přiložíte mobilní telefon, který máte vždy po ruce. Za možnost takto praktické komunikace vděčíme technologiím Bluetooth a NFC. Mobilní identifikace je velmi praktická.

Společné prostory pod nepřetržitým dohledem

Sofistikované přístupové systémy obvykle nabízí i další možnosti, jak zvýšit bezpečnost v domě. Například napojením na kamerový systém (CCTV), kterým lze společné prostory monitorovat, a získat tak dokonalý přehled o dění ve společných prostorách.

Další informace o přístupovém systému do domu najdete na www.ima.cz.

Exit mobile version