Demolice přichází nejčastěji v úvahu, když se dům rozpadá doslova před očima. V takovém případě lidé uvažují, co mají dělat. Rekonstrukce často není dobrým řešením, protože dům má špatné základy, nekvalitní rozvody elektřiny a vody nebo je špatně dispozičně řešen. A tak tedy přichází čas na demoliční práce, s nimiž však nemají lidé velké zkušenosti. A tak mají plnou hlavu otázek, na něž neznají odpověď.
V případě, že i vy se chystáte k demolici a nejste si jistí tím, jak to probíhá, kolik co stojí nebo co k tomu potřebujete, přinášíme vám dopovědi na nejčastěji pokládané otázky. Díky zodpovězeným otázkám už nebudou demoliční práce tak velkým otazníkem pro řadu lidí, budou to naopak daleko jasnější záležitosti.
Co potřebujete k demolici?
Jelikož není demolice něco, co může začít takřka ihned, možná se ptáte, co k tomu potřebujete. Zapotřebí je hlavně demoliční výměr, což je dokument, který se vystaví na stavebním nebo na obecním úřadě. Jedná se jinými sovy o povolení odstranění stavby, je to potvrzení toho, že můžete legálně zbourat danou stavbu. Navíc demoliční výměr budete potřebovat ve chvíli, kdy má dojít k výmazu objektu z katastru nemovitostí. Je taky třeba vědět, že platnost demoličního výměru je jeden rok s tím, že je možnost si demoliční výměr nechat po roce prodloužit.
Jak dlouho trvá demolice?
Demoliční práce čili komplexní zbourání konkrétní stavby nějakou dobu trvá. Doba trvání je však velice individuální. Odvíjí se od velikosti objektu, který je bourán. Třeba takový rodinný dům se bourá a likviduje zhruba čtrnáct dnů.
Kolik demolice stojí?
Další velice častá otázka zní, kolik demolice stojí. Ani demolice není zdarma, právě naopak – platí se jako všechno ostatní. Cena demolice se však vždy stanovuje individuální kalkulací dle ceníku a dle zaměření.