A je to tady – čas bylinek
Zahrada nám krásně rozkvétá, ale co naše bylinky? Jak se o ně správně postarat aby výsledek byl nad očekávání. Bylinkové záhony je potřeba pravidelně kropit a okopávat, rostlinky v nádobách zalévejte vydatně. Pokud se objeví škůdci je zapotřebí postižená místa odstranit. V červnu rozkvétá heřmánek, měsíček, kopřiva i řebříček. Některé bylinky sklízíme hned jk se objeví poupata např. oregáno, mátu nebo meduňku. Na sběr volte slunné počasí hned po ránu, kdy rostlinky mají nejvíce silic.
Překrásné růže
Pokud vaše zahrádka není jen bylinková, ale najde se zde i místo pro růže a další květiny tak právě v měsíci červnu budete v záplavě květů. Aby však tato podívaná vydržela co nejdéle nesmíte v péči polevit. Stále přihnojujte hnojivem s obsahem dusíku, který je důležitý pro kvetení.
Škůdci a choroby květin
Když rostliny napadne nějaká choroba, nikdy nedávejte jejich odstraněné části na kompost. Zárodky chorob a škůdců v něm můžou přežít a rozšířit se po celé zahradě. po nalezení prvního škůdce okamžitě začněte postřikem. Správně provedený postřik je zárukou záchrany vašich rostlin. Aplikujte ho na celou rostlinu, tedy i na dolní část včetně spodní strany listů. Nejběžnější škůdci našich zahrad jsou mšice a svilušky. Z chorob hrozí například plíseň šedá, která vytváří na rostlinách šedavý povlak, zvaný také padlí.